secovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Sečovce

Aktuálne spravodajstvo

Muž sa v Smižanoch postavil chrbtom k vlaku, zrážku neprežil

Osobný vlak zrazil 54-ročného muža, nešťastie polícia vyšetruje.BRATISLAVA/SMIŽANY 30.mája (WebNoviny.sk) – Tragédia sa v nedeľu podvečer stala na železničnom priecestí v Smižanoch v okrese Spišská Nová Ves. Osobný vlak zrazil 54-ročného muža. Ten podľa doterajších informácií vošiel na priecestie, postavil sa chrbtom k vlaku a predklonil sa. Rušňovodič, ktorý vchádzal na zastávku, pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, nešťastie polícia vyšetruje. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Muž sa v Smižanoch postavil chrbtom k vlaku, zrážku neprežil

Začal sa boj o Fallúdžu, Irak vyslal protiteroristické sily

Podľa al-Džazíry je útok treťou fázou operácie na oslobodenie Fallúdže, kde údajne uviazlo 50.000 ľudí. Bagdad 30. mája (WebNoviny.sk) - Iracké jednotky služby na boj s terorizmom (CTS) spustili v pondelok útok na mesto Fallúdža, ktoré je jednou z bášt džihádistickej organizácii Islamský štát. S odvolaním sa na viacerých veliteľov irackých jednotiek o tom informovala panarabská televízia al-Džazíra. Útok sa začal skoro ráno a iracké vládne jednotky do mesta vstúpili z troch strán. Podľa agentúry Reuters z predmestia Najmíja sa ozývali výbuchy a streľba. Civilisti utekajú pred bojmi V dôsledku správ, že sa začne rozhodujúca bitka o Fallúdžu, začali mesto a jeho okolie v uplynulých dňoch opúšťať civilisti, ktorí sa obávali, že by po vypuknutí bojov v meste uviazli. Veliteľ operácie vládnych síl Abdal Waháb Saádí totiž vopred varoval, že do Fallúdže vstúpia jednotky CTS. Už pred týždňom vládne sily za spolupráce s policajnými zložkami spustili rozsiahlu operáciu, ktorej cieľom bolo zmocniť sa dedín a územia v okolí Fallúdže, ležiacej len 50 kilometrov západne od Bagdadu. Nasadenie jednotiek CTS vo Fallúdži podľa al-Džazíry znamená, že sa začali bojové operácie v uliciach mesta, kde americké jednotky v roku 2004 zvádzali svoje najťažšie boje od vietnamskej vojny. Podľa al-Džazíry dnešný útok je treťou fázou operácie na oslobodenie Fallúdže, kde údajne uviazlo 50.000 ľudí. Islamský štát čelí aj ofenzíve Kurdov Nórska rada pre utečencov (NRC) informovala, že od 21. mája sa z Fallúdže podarilo ujsť len asi 3000 ľuďom. Najpočetnejšia skupina odtiaľ unikla v sobotu v noci, ale po začatí bojov v uliciach mesta medzi CTS a IS sa počet utečencov ešte zvýši. Iracký riaditeľ NRC Nasr Muflahí v tejto súvislosti upozornil, že utečenecké tábory v oblasti nie sú pripravené na nápor ľudí, pričom problém by mohol byť najmä s pitnou vodou. Al-Džazíra pripomenula, že IS čelí na inom fronte aj ofenzíve polovojenských kurdských oddielov péšmarga, ktoré uplynulú nedeľu začali útok v oblasti Mósulu. Cieľom tejto operácie je získať kontrolu nad cestou medzi Mósulom a metropolou Kurdov v Iraku, mestom Arbíl. Podľa nemenovaného veliteľa táto akcia by mohla byť aj predprípravou na bitku o Mósul. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Začal sa boj o Fallúdžu, Irak vyslal protiteroristické sily

Sestry Williamsové v debli na Roland Garros skončili

Holandsko-švédsky pár Kiki Bertensová, Johanna Larssonová v osemfinále štvorhry Roland Garros vyradil sestry Williamsové.PARÍŽ 30. mája (WebNoviny.sk) - Americké sestry Serena a Venus Williamsové prehrali dvakrát 3:6 s Holanďankou Kiki Bertensovou a Švédkou Johannou Larssonovou v nedeľňajšom zápase osemfinálového 3. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži. Bolo to ich druhé vystúpenie v tento deň, predtým v dohrávke 2. kola prekonali rusko-kazašský pár Vitalia Diačenková, Galina Voskobojevová (7:6 /8/, 4.6, 6:0). Obe ešte pokračujú vo dvojhre, sú v osemfinálovom 4. kole, absolvujú ho v pondelok. VIAC SPRÁV A VÝSLEDKOV Z ROLAND GARROS Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa Roland Garros Williamsové hrali debla na Majors prvý raz od newyorských US Open 2014. Začiatkom mája prehrali v Ríme už v 1. kole so Slovinkami Andrejou Klepačovou a Katarinou Srebotnikovou. Spoločné pôsobenie vo štvorhre obnovili vzhľadom na blížiace sa olympijské hry v Riu de Janeiro. Serena a Venus triumfovali v debli na OH 2000, 2008 a 2012. Ďalšie nedeľňajšie výsledky: Päťka \'pavúka\' v Paríži dohrala, Wawrinka je vo štvrťfinále Premožiteľku Schmiedlovej na Roland Garros vyzve Rogersová Bertensová a Larssonová minulý týždeň získali trofej na prípravnom podujatí v Štrasburgu a vo štvrtok vo francúzskej metropole vyradili obhajkyne primátu, Američanku Bethanie Mattekovú-Sandsovú a Češku Luciu Šafářovú. Štvorhra žien - 3. kolo (osemfinále): Kiki Bertensová, Johanna Larssonová (Hol./Švéd.) - Serena Williamsová, Venus Williamsová (USA) 6:3, 6:3 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Sestry Williamsové v debli na Roland Garros skončili

V Hrone našli mŕtveho muža, bol zachytený o konár

Presnú príčinu smrti muža, ktorého telo našli v Hrone v obci Rybník, určí nariadená súdna pitva.BRATISLAVA/LEVICE 30. mája (WebNoviny.sk) – Mŕtvolu neznámeho muža našli v nedeľu v Hrone v obci Rybník v Levickom okrese. Telo v značnom štádiu rozkladu bolo zachytené o konár spadnutého stromu. Ako informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, presnú príčinu smrti určí nariadená súdna pitva. Prípad polícia vyšetruje. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Hrone našli mŕtveho muža, bol zachytený o konár

Zákon o hlásení pobytu je protiústavný, SaS chce jeho zmenu

Liberáli upozorňujú, že zákon sa menil v predchádzajúcom volebnom období tým, že sa zmenila dovtedy platná formulácia povinnosti zo slova \'ohlási\' na \'je povinný ohlásiť\'.BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) - Zákon o hlásení pobytu občanov a registri obyvateľov je podľa SaS protiústavný. Stanovuje totiž povinnosť hlásiť ohlasovni pobytu trvalý pobyt, prechodný pobyt a pobyt v zahraničí dlhší ako 90 dní. Slovo "ohlási" sa zmenilo na "je povinný ohlásiť" Uvedené povinnosti zasahujú podľa liberálov do základných práv a slobôd. Tento zásah je podľa SaS otázny najmä vo vzťahu k povinnosti hlásiť prechodný pobyt a pobyt v zahraničí. Liberáli upozorňujú, či ide o úplne nevyhnutné zasahovanie do základných práv a slobôd a či sa pri ňom v plnej miere dbá na podstatu a zmysel takto obmedzovaných základných práv a slobôd. Pätica poslancov preto predložila do parlamentu novelu zákona, ktorou sa bude zákonodarný zbor zaoberať v júni. Liberáli upozorňujú, že zákon sa menil v predchádzajúcom volebnom období tým, že sa zmenila dovtedy platná formulácia povinnosti zo slova "ohlási" na "je povinný ohlásiť". Novela neruší inštitút prechodného pobytu Predkladaný návrh novely zákona o hlásení pobytu občanov neruší inštitút prechodného pobytu, ani hlásenie pobytu v zahraničí. Mení však ich charakter z povinnosti občana hlásiť prechodný pobyt a pobyt v zahraničí na dobu dlhšiu ako 90 dní na právo občana. Tí občania, ktorí budú chcieť, aby úrady o nich evidovali aj takéto informácie, budú aj naďalej môcť prechodný pobyt v rámci Slovenskej republiky, či v zahraničí, úradom ohlásiť. A úrady budú povinné tieto informácie vo vzťahu k nim evidovať. Tí občania, ktorí nemajú záujem informovať úrady o svojom prechodnom pobyte v rámci Slovenskej republiky alebo v zahraničí, už nebudú mať povinnosť takýto pobyt ohlásiť. Neohlásením takéhoto pobytu sa už nebudú dopúšťať priestupku a nebude im za takéto konanie hroziť sankcia v podobe pokuty. Úrady budú vo vzťahu k takýmto občanom evidovať iba adresu ich trvalého pobytu. Schválením predkladaného zákona sa podľa SaS obmedzí zasahovanie štátu do života občanov v prípade, keď takéto zasahovanie nie je nevyhnutné a ukladanie povinností zasahujúcich do základných práv a slobôd nemá vecné opodstatnenie. Zároveň sa ním rozšíri slobodné rozhodovanie občanov o vlastných životoch a zodpovednosť za ne. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zákon o hlásení pobytu je protiústavný, SaS chce jeho zmenu

Rodičia za trest nechali svojho syna v lese, je nezvestný

Otec sedemročného nezvestného syna priznal, že keď žiadali políciu o pomoc pri pátraní, neodvážil sa priznať pravdu.TOKIO 30. mája (WebNoviny.sk) - Rodičia sedemročného japonského chlapca, ktorý sa stratil v horách na severe krajiny, priznali, že ho nechali samého v lese za trest. Dieťa je nezvestné už dva dni, odkedy ho rodičia opustili na severe ostrova Hokkaidó, v oblasti, kde voľne žijú medvede. Pár polícii najskôr tvrdil, že sa im syn stratil. Neskôr však priznali, že ho na päť minút opustili, aby ho potrestali za neposlušnosť, keď sa však preňho vrátili, bol preč. Po chlapcovi pátrajú stovky záchranárov. Otec sa vo vysielaní televízie Asahi priznal, že keď žiadali políciu o pomoc pri pátraní, neodvážil sa priznať pravdu. Podľa televízie rodičia odišli od dieťaťa asi 500 metrov, kým sa vrátili. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rodičia za trest nechali svojho syna v lese, je nezvestný

Faux pas nemeckej ZDF, deti videli horor namiesto rozprávky

Verejnoprávna televízia ZDF omylom odvysielala 30 minút z hororu - filmu Halloween o duševne narušenom jedincovi - kým ju na jej chybu neupozornili nahnevaní diváci.FRANKFURT NAD MOHANOM 30. mája (WebNoviny.sk) - Deti, ktoré v nedeľu ráno po prebudení zasadli v Nemecku k televízoru, aby si pozreli nedeľňajšiu rozprávku, čakal šok. Verejnoprávna televízia ZDF omylom odvysielala 30 minút z hororu - filmu Halloween o duševne narušenom jedincovi - kým ju na jej chybu neupozornili nahnevaní diváci. Informovala o tom tlačová agentúra DPA. Deti, ktoré si o 6.00 h rannej pustili televízor, očakávali kreslenú rozprávku zo série o zvedavom opičiakovi nazvanú Curious George (Zvedavý George). Namiesto rozprávky bežal až do 6.29 americký horor z roku 1978, priznala hovorkyňa televíznej stanice. Zámenu má podľa nej na svedomí chyba v plánovaní. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Faux pas nemeckej ZDF, deti videli horor namiesto rozprávky

Analytici sú presvedčení o škodlivosti Brexitu

Prieskum spoločnosti Ipsos-MORI ukázal, že 88 percent analytikov oslovených v prieskume si myslí, že odchod krajiny z Európskej únie a zo spoločného európskeho trhu by poškodil vyhliadky rastu britskej ekonomiky.BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) - Približne 9 z 10 analytikov pracujúcich v londýnskom finančnom dištrikte City je presvedčených, že odchod Veľkej Británie z EÚ poškodí ekonomiku. Prieskum spoločnosti Ipsos-MORI ukázal, že 88 % účastníkov prieskumu si myslí, že odchod krajiny z EÚ a zo spoločného európskeho trhu by poškodil vyhliadky rastu britskej ekonomiky. Až 82 % opýtaných očakáva, že takzvaný Brexit bude pravdepodobne mať negatívny dopad na príjmy domácností. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 600 analytikov. Aj zástancovia aj odporcovia odchodu Veľkej Británie z EÚ si za jednu z kľúčových oblastí vybrali ekonomiku. Priaznivci Brexitu tvrdia, že Veľká Británia bude schopná vyrokovať vlastné dohody bez toho, aby si pýtala dovolenie 27 krajín. Zároveň avizujú zmiernenie byrokracie. Matthew Elliott, šéf kampane Vote Leave, na adresu analytikov poznamenal, že používajú rovnaké prázdne argumenty ako zaznievali v kampani za prijatie eura v krajine. "Existoval jasný konsenzus o tom, že pred 15 rokmi sa Veľká Británia mala vzdať libry... Mýlili sa vtedy, mýlia sa teraz," povedal. Kampaň za zotrvanie však upozorňuje, že ekonomika by utrpela, ak opustí krajina EÚ, škody by zaznamenala libra a aj mzdy a oblasť pracovných miest. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Analytici sú presvedčení o škodlivosti Brexitu

Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny

Zaujímavosti, fakty a štatistiky po nedeľňajšom medzištátnom prípravnom futbalovom stretnutí, v ktorom Slováci senzačne zvíťazili na pôde Nemecka 3:1. Obrazom: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov * Pre slovenskú futbalovú reprezentáciu to bol štvrtý zápas v kalendárnom roku 2016 a druhý s víťazným koncom, navyše za sebou. V prvom vystúpení hráči SR remizovali 25. marca v trnavskej City Arene s Lotyšskom 0:0, o štyri dni neskôr 29. 3. bol v konečnom účtovaní vyrovnaný stav ďalšieho prípravného duelu - v Dubline s Írskom (2:2). V piatok 27. mája Slováci zdolali na "neutrálnej" pôde v rakúskom Welse Gruzíncov 3:1. * Slovenskí futbaloví reprezentanti ťahajú momentálne sedemzápasovú šnúru bez prehry. Nedeľňajšiemu víťazstvu nad Nemeckom predchádzala piatková výhra nad Gruzínskom (3:1) v rakúskom Welse a dva marcové nerozhodné výsledky: 29. 3. v Dubline s Írskom (2:2) a 25. 3. v Trnave s Lotyšskom (0:0). Pred týmito remízami triumfovali hráči SR trikrát: 17. novembra 2015 v Žiline nad Islandom (3:1), ďalej 13. novembra v Trnave tiež v prípravnom súboji nad Švajčiarskom (3:2) a 12. októbra 2015 v Luxemburgu v kvalifikácii ME 2016 nad Luxemburskom (4:2), po ktorom sa hráči Slovenska tešili z historického postupu na tohtoročný kontinentálny šampionát do Francúzska. Naposledy neuspeli Slováci pred takmer ôsmimi mesiacmi - 9. októbra 2015 na trávniku v Žiline proti Bielorusku (0:1) v spomenutej eliminácii o postup na tohtoročný kontinentálny šampionát. Odporúčame: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava * Futbalisti Slovenska zaznamenali už deväť zápasov bez prehry v rámci medzištátnych prípravných stretnutí. Okrem nedeľňajšej senzačnej výhry v Nemecku a piatkového víťazného duelu s Gruzínskom v rakúskom Welse (zhodne 3:1), nerozhodného výsledku 29. marca v Dubline s Írskom (2:2) a bezgólovej remízy 25. 3. 2016 v Trnave s Lotyšskom triumfovali 17. 11. 2015 v Žiline nad Islandom (3:1), uspeli 13. novembra v Trnave nad Švajčiarskom (3:2), predtým 31. marca 2015 v Žiline proti Česku (1:0), 18. novembra 2014 zdolali Fínsko (2:1) a 4. septembra 2014 rovnako na žilinskom trávniku si poradili aj s Maltou (1:0). V prípravnom súboji hráči SR naposledy prehrali pred dvoma rokmi: v Petrohrade podľahli 26. mája 2014 domácemu Rusku tesne 0:1. * Futbalové reprezentácie Slovenska a Nemecka sa stretli piatykrát vo vzájomnej konfrontácii v ére novodobej samostatnej SR a pre krajinu spod Tatier to bol druhý víťazný duel. Naďalej však platí, že Nemecko má s tromi výhrami lepšiu bilanciu, ani jeden duel sa neskončil remízou, celkové skóre z pohľadu SR je mierne nepriaznivé 7:9. Video: Fantastický gól Marka Hamšíka, ktorý strelil v nedeľu Nemcom * Nedeľňajší duel v Augsburgu "sprevádzalo" mimoriadne nevľúdne počasie - okrem stáleho dažďa aj búrka s krupobitím. Polčasová prestávka preto trvala takmer 45 minút, po zmene strán sa hralo na značne podmočenom trávniku. Stretnutie sa však napokon dohralo a Slovensko si pripísalo veľmi cenný skalp štvornásobných svetových a trojnásobných európskych šampiónov. * Z historického pohľadu Slovensko dosiahlo v nedeľu proti Nemecku 101. víťazstvo v 254. zápase, pričom do tejto štatistiky sa ráta aj 16 duelov počas II. svetovej vojny v rokoch 1939 - 1944. V ére modernej samostatnosti od roku 1994 pridali zatiaľ ďalších 238 stretnutí. Celková slovenská bilancia je po tohtoročných štyroch vystúpeniach 101 víťazstiev - 61 remíz - 92 prehier a k tomu aj priaznivé skóre 362:330. * Reprezentácia Slovenska odohrala prvý oficiálny medzištátny zápas 27. augusta 1939 práve proti Nemecku a v Bratislave zvíťazila 2:0. Päťdesiate stretnutie futbalistov SR sa 8. júna 1997 v Belehrade proti Juhoslávii skončilo prehrou 0:2, a to v kvalifikácii MS 1998. Jubilejný 100. duel odohrali Slováci 2. júna 2001 neúspešne v Štokholme proti domácim Švédom (0:2) v rámci kvalifikácie MS 2002. Zápas s poradovým číslom 150 absolvovali slovenskí futbaloví reprezentanti 20. mája 2006 v Trnave proti Belgicku: v medzištátnom prípravnom súboji sa zrodila remíza 1:1. Futbalisti SR zvládli víťazne 200. stretnutie na úrovni A-tímov: 7. septembra 2010 vyhrali v Moskve nad domácim Ruskom 1:0 v kvalifikácii ME 2012. V utorok 17. novembra 2015 pribudol v 250. vystúpení slovenskej reprezentácie opäť víťazný zápis - na trávniku v Žiline v prípravnom dueli proti Islandu (3:1). * Z ostatnej širšej nominácie 27 hráčov na nedeľňajší duel v Augsburgu proti domácemu Nemecku najdlhšie na premiérový gól v najcennejšom drese podľa počtu štartov čaká obranca ruského klubu Dinamo Moskva Tomáš Hubočan, momentálne zotavujúci sa zo zranenia päty: 30-ročný zadák má zatiaľ na konte spolu 44 stretnutí za A-mužstvo SR. Na štadióne WWK Arena proti Nemcom avizovane nedostal príležitosť. * Tréner Ján Kozák na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie dosiaľ absolvoval dovedna 29 stretnutí, má vysoko pozitívnu bilanciu 18 víťazstiev, 6 remíz a 5 prehier, skóre je mimoriadne priaznivé 47:24. Debut pri A-mužstve zažil 14. augusta 2013 v prípravnom zápase v Bukurešti proti Rumunsku, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1. * Kouč futbalového A-tímu SR Ján Kozák v doterajších štyroch oficiálnych dueloch registrovaných FIFA v kalendárnom roku 2016 dal príležitosť v reprezentačnom drese Slovenska 28 hráčom. * Stredopoliar Marek Hamšík strelil Nemecku jeden gól, v najcennejšom drese dosiaľ skóroval 18-krát v 86 vystúpeniach. * V Augsburgu sa v nedeľu presadil aj útočník Michal Ďuriš, pre neho to bol v 25. zápase za A-tím SR gól s poradovým číslom štyri. Záložník Juraj Kucka zaznamenal piaty presný zásah v 46. stretnutí za slovenský národný tím. * Kapitán a defenzívny pilier Martin Škrtel absolvoval jubilejný 80. štart v najcennejšom drese (strelil 5 gólov), ofenzívny stredopoliar Ondrej Duda si v nedeľu proti úradujúcemu svetovému šampiónovi Nemecku obliekol desiatykrát najcennejší dres, zatiaľ skóroval raz. * Najbližšie stretnutie odohrá slovenská futbalová reprezentácia tiež v príprave na záverečný turnaj majstrovstiev Európy vo Francúzsku (termín: 10. júna - 10. júla 2016): zverenci trénera Jána Kozáka si v generálke na kontinentálny šampionát v sobotu 4. júna zmerajú sily v Trnave s ďalším účastníkom ME 2016 Severným Írskom. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny

Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava

Kormidelník slovenskej reprezentácie Ján Kozák v súboji proti Nemcom netradične zaradil na hrot stredopoliara Legie Varšava Ondreja Dudu, pod ním operoval špílmacher Hamšík, v zálohe spoločne s Kuckom, Ďurišom a Vladimírom Weissom.AUGSBURG 30. mája (WebNoviny.sk) - Tréner Ján Kozák priviedol v nedeľu slovenskú futbalovú reprezentáciu k ďalšiemu víťazstvu nad tímom z absolútnej svetovej špičky. Po pamätnom triumfe nad Španielskom v Žiline (2:1 v úspešnej kvalifikácii o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy vo Francúzsku) zvíťazili Slováci aj nad úradujúcimi svetovými šampiónmi Nemcami, navyše na ich pôde alebo skór vode. Obrazom: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Slováci za 11 minút otočili výsledok V prípravnom stretnutí pred ME uspeli Kozákovi zverenci v Augsburgu 3:1, keď gólmi Mareka Hamšíka, Michala Ďuriša a Juraja Kucku v priebehu jedenástich minút otočili nepriaznivý vývoj. Význam slovenského triumfu neznižuje ani fakt, že v druhom polčase sa hralo na výrazne podmočenom trávniku ktorý bol najmä v úvodných minútach na hranici regulárnosti. "Úvodná časť zápasu vyznela pre domácich. Hrali sme ustráchane a s prílišným rešpektom. Postupne sme sa dostávali do hry a dobrou kombináciou sme začali byť nebezpeční, dali sme dva krásne góly. Takéto víťazstvo si veľmi vážim ja aj hráči," povedal rodák z Matejoviec nad Hornádom J. Kozák a doplnil: "Je to ešte len príprava, nerád by som z toho robil veľké závery. Súper ukázal v niektorých úsekoch obrovskú silu. Je dobré, že našim chlapcom sebavedomie stúpa. Mužstvo má kvalitu, sú tam hráči, o ktorých sa môžem oprieť." Odporúčame: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov Duda hral netradične na hrote Kormidelník SR netradične zaradil na hrot stredopoliara Legie Varšava Ondreja Dudu, pod ním operoval špílmacher Hamšík, v zálohe spoločne s Kuckom, Ďurišom a Vladimírom Weissom. "Dudu som mal pripraveného už dávnejšie, vedel som, že budeme hrať takýmto spôsobom. Chlapci splnili to, ako sme chceli hrať. Mali sme piatich vysoko kvalitných futbalistov na lopte, kombinačne zdatných, za podpory ofenzívnych krajných obrancov. Nastúpili sme len s dvoma vyložene defenzívnymi hráčmi. Verili sme si, chceli sme sa takouto hrou presadiť a chlapci to dokázali," povedal 62-ročný kouč na margo svojich taktických zámerov. "Kozákovci" naposledy predtým prehrali v medzištátnom stretnutí v októbri 2015, keď v kvalifikácii o postup na ME podľahli v Žiline Bielorusom (0:1). Odvtedy Slováci nepodľahli svojim súperom v siedmich dueloch po sebe. Vybojovali v nich päť víťazstiev - zdolali Luxemburčanov (4:2), Švajčiarov (3:2), Islanďanov (3:1), Gruzíncov (3:1) a Nemcov (3:1) - a pridali dve remízy (s Lotyšmi 0:0 a s Írmi 2:2). Generálkou pred ME bude pre Slovákov sobotňajší zápas v Trnave proti Severným Írom. V základnej B-skupine európskeho šampionátu vo Francúzsku vyzvú zverenci Jána Kozáka postupne Walesanov (11. júna v Bordeaux), Rusov (15. júna v Lille) a Angličanov (20. júna v Saint-Étienne). Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava

Slovenskí dopravcovia tankujú stále viac v zahraničí

Stále viac dopravcov prechádza od prémiových značiek k ekonomicky výhodným čerpacím staniciam. BRATISLAVA 30. mája (WBN/PR) - Napriek bezprecedentnému zníženiu stojanových cien nafty na prelome roku 2014/2015, dopravcovia stále aktívne hľadajú maximálne prevádzkové úspory. Podľa údajov zhromaždených spoločnosťou DKV Euro Service, popredným európskym poskytovateľom služieb pre dopravcov, dochádza k postupnému prechodu zákazníkov od prémiových značiek k ekonomicky výhodným čerpacím staniciam alebo lokálnym reťazcom. "Opakované tankovania na ekonomicky výhodných čerpacích staniciach za najnižšiu cenu, pri zachovaní kvality paliva preferuje viac ako 90 % zákazníkov DKV. Medzi rokmi 2012 a 2015 sa tak zvýšil objem tankovania našich zákazníkov na lacnejších čerpacích staniciach v Česku o 10 %. Na Slovensku sa na lacnejšie pumpy presunulo dokonca 15 percent tankovania," konkretizuje Ondřej Pavlík, výkonný riaditeľ slovenskej a českej pobočky spoločnosti DKV Euro Service. Tento trend sa pritom netýka len Slovenska a Českej republiky, ale platí rovnakou mierou aj pre ďalšie európske krajiny, kde DKV pôsobí. Napríklad v Rakúsku došlo v posledných troch rokoch k presunu 5 % objemu natankovaných pohonných hmôt od prémiových k ekonomicky výhodným čerpacím staniciam, v Poľsku bol presun 8% a vo Francúzku dokonca 20%. "Záujem o lacnejšie čerpacie stanice sa zvýši aj v tomto roku," hovorí Ondrej Pavlík a dodáva, že DKV reaguje na tento trend rozširovaním ponuky tankovacích miest práve o ekonomicky výhodné čerpacie stanice s kvalitnými pohonnými hmotami, vrátane tých pri veľkých obchodných reťazcoch. DKV chce vyjsť v ústrety snahe klientov o úspory a investuje do budovania komplexného nástroja pre vyhľadávanie cien paliva v reálnom čase. Slovenskí dopravcovia viac tankujú v zahraničí Z dát zhromaždených spoločnosťou DKV Euro Service ďalej vyplýva, že v Čechách v reakcii na tankovaciu migráciu nákladných autodopravcov došlo k znižovaniu cenových rozpätí stojanových cien za posledných 5 rokov o celú tretinu. Z toho profitujú slovenskí dopravcovia, ktorí pri trase do západnej Európy stále častejšie tankujú v Čechách, keďže cenový rozdiel oproti Slovensku predstavuje aj 15 centov na liter. "Slovenský nákladný dopravca stále viac preferuje tankovanie v zahraničí. Dôvodom je nižšia cena a vratka spotrebnej dane v šiestich európskych krajinách," uvádza O. Pavlík. Pri preprave na juh sa stalo atraktívnou tankovacou destináciou Maďarsko a nedávno aj Slovinsko, ktoré zvýšilo vratku spotrebnej dane. Pri západnej trase je okrem Čiech atraktívnou destináciou Fracúzsko, kde slovenskí prepravcovia stále tankujú veľké objemy. Rizikové je Nemecko, kde kvôli kolísaniu cien počas dňa aj o 10 až 12 centov treba trasu a tankovanie veľmi pozorne plánovať. V súčasnosti vracia zahraničným dopravcom spotrebnú daň v EÚ Belgicko, Francúzsko, Taliansko, Slovinsko, Španielsko a Maďarsko. DKV Euro Service sleduje ceny palív vďaka 2,5 miliónu kariet v obehu DKV Euro Service je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 60 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vratky dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva vyše 700 pracovníkov po celej Európe a v roku 2015 dosiahla obrat 5,8 miliárd eur. V minulom roku bolo v obehu približne 2,5 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u viac ako 120 000 zákazníkov. V rovnakom roku bola karta DKV už po jedenásty krát za sebou vyhlásená "Najlepšou značkou" v kategórii palivových a servisných kariet. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovenskí dopravcovia tankujú stále viac v zahraničí

Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov

Ohlasy médií po nedeľňajšom augsburskom medzištátnom futbalovom stretnutí, v ktorom slovenskí futbalisti senzačne vyhrali na pôde Nemecka 3:1. Obrazom: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Frankfurter Allgemeine (Nem.): "Nemecký tím prehral vo \'vodnom póle\'. Pre našu jedenástku sa to pritom začalo tak dobre Gómezovým gólom, ale potom šlo proti slovenskému mužstvu všetko zle - ešte pred 40-minútovou polčasovou prestávkou. Na Joachima Löwa čaká po neúspešnej skúške v búrke ešte veľa práce, aby bol futbalový majster sveta zrelý na európsky titul." Süddeutsche Zeitung (Nem.): "Vodné pólo v hrmavici. Keď sa trávnik po búrke ocitol pod vodou, sotva sa za stavu 1:3 proti Slovensku dal hrať regulárny futbal. Joachim Löw sa teraz musí rozhodnúť, koho si kvázi bez odskúšania vezme na ME." Odporúčame: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava Die Welt (Nem.): "Celkom úprimne: výsledok je dnes druhoradý. Prvých 40 minút ukázal nemecký tím príma výkon, potom z ničoho nič inkasoval dva góly. Po prestávke pre prívalový dážď nebola možná regulárna hra, tretí zásah Slovákov ide na vrub babráckosti Ter Stegena. Panika dva týždne pred ME nie je na mieste, ale Joachim Löw bude musieť poriadne popremýšľať, ktorých štyroch hráčov vyradí z kádra." Bild (Nem.): "Takéto návaly vody zažil nemecký národný tím naposledy v legendárnej dažďovej bitke na svetovom šampionáte 1974 vo Frankfurte proti Poľsku. Tentoraz sa Nemecko pokĺzlo 1:3 v Augsburgu proti Slovensku. Ale v druhom polčase nepanovali na trávniku regulárne podmienky. Krátko pred koncom prvého polčasu sa nad štadiónom prehnal tmavý búrkový front. " sport.cz (ČR): "Šok pre Nemcov! Najprv udreli Hamšík a plzenský Ďuriš, potom krúpy. A nasledovala potupa." Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov

Senzačným víťazom Ligy majstrov hádzanárov sa stali Kielce

Hádzanári MVM Vespzrém, ktorí v semifinále vyradili bundesligový THW Kiel 31:28 po predĺžení (25:25, 12:15), opäť zostali tesne pod vrcholom. KOLÍN NAD RÝNOM 29. mája (WebNoviny.sk) - Senzačným víťazom Ligy majstrov hádzanárov 2015/2016 sa stal KS Vive Tauron Kielce, ktorý sa na kontinentálnom piedestáli ocitol prvýkrát v histórii. Poľský zástupca triumfoval na víkendovom turnaji Final Four v nemeckom Kolíne nad Rýnom, keď najskôr v sobotňajšom semifinále vyradil francúzsky Paríž Saint-Germain Handball 28:26 (16:16) a v nedeľňajšom finále si poradil aj s maďarským MVM Veszprém v "penaltovom" rozstrele 4:3, keď sa duel skončil v riadnom hracom čase zmierlivo 29:29 a po predĺžení svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 35:35. Hráči Tauronu prehrávali po prvom polčas 13:17, po zmene strán zmazali štvorgólové manko, pričom predĺženie si vynútili tri sekundy pred uplynutím 60. min zásluhou Lijewského. Kielce mali cennú trofej na dosah už v závere nadstavenej desaťminútovky, ale 5 sekúnd pred koncom predĺženia bol proti Veszprémčan Ugalde García. V rozstrele zaváhal najskôr Čupič (Kielce), ale vzápätí Marguč a neskôr Terzič (obaja Veszprém), a tak po góle Aguinagaldeho mohla vypuknúť poľská radosť. Kiece premenili svoju tretiu účasť vo Final Four na prvé finále, ktoré im vynieslo hneď premiérový titul. Navyše sú vôbec prvým poľským víťazom LM či jej predchodcu EPM. Hádzanári MVM Vespzrém, ktorí v semifinále vyradili bundesligový THW Kiel 31:28 po predĺžení (25:25, 12:15), opäť zostali tesne pod vrcholom. Vlani nestačili v rozhodujúcom súboji na FC Barcelona, celkovo to bolo aj s rokom 2002 (vtedy bol nad ich sily nemecký Magdeburg) už tretie neúspešné finále najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže. Tretiu priečku si v kolínskej LANXESS aréne uchmatol pre seba Paríž Saint-Germain Handball, ktorý svoju prvú účasť medzi kvartetom najlepších hneď premenil na medailovú pozíciu. Francúzsky tím takisto zdolal v nedeľňajšom súboji o konečné umiestnenie THW Kiel 29:27 (15:11). Nemecké družstvo skončilo za ostatné štyri ročníky tretíkrát štvrté. Súhrn výsledkov stretnutí na víkendovom turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej mužov: SOBOTA semifinále: KS Vive Tauron Kielce (Poľ.) - Paríž Saint-Germain Handball (Fr.) 28:26 (16:16) Najviac gólov: M. Jurecki 5 - Hansen 10, 19 250 divákov THW Kiel (Nem.) - MVM Veszprém (Maď.) 28:31 po predĺžení (25:25, 15:12) Najviac gólov: Vujin 8 - Ilič 8, 19 250 divákov NEDEĽA o 3. miesto: Paríž Saint-Germain Handball (Fr.) - THW Kiel (Nem.) 29:27 (15:11) Najviac gólov: Hansen 10 - Dissinger 8, 19 250 divákov finále: KS Vive Tauron Kielce (Poľ.) - MKB-MVM Veszprém (Maď.) 35:35 po predĺžení (29:29, 13:17), v rozstrele zo značky pok. hodu 4:3, Kielce sa stali víťazom LM mužov 2015/2016 Najviac gólov: Reichmann 8 - Ugalde García 7, 19 250 divákov Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Senzačným víťazom Ligy majstrov hádzanárov sa stali Kielce

Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu

Slovenskí futbalisti za ostatných šesť rokov až dvakrát zdolali úradujúcich majstrov sveta.AUGSBURG 29. mája (WebNoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia sa v nedeľu podvečer postarala v nemeckom Augsburgu o veľké prekvapenie, keď v prípravnom medzištátnom súboji zdolala úradujúcich majstrov sveta 3:1 (2:1). Obrazom: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Zverencom tréner Jána Kozáka sa podaril husársky kúsok, ktorý pred nimi dosiahol výber Argentíny. Nemci doma naposledy predtým prehrali minimálne o dva góly v septembri 2014 práve so spomenutým juhoamerickým výberom 2:4, vtedy sa hralo v Düsseldorfe. Bola to vtedy "odveta" za finále majstrovstiev sveta v Brazílii, v ktorom uspeli Nemci 1:0 po predĺžení. Nationalelf doma prehrali v roku 2016 už druhýkrát, koncom marca v Berlíne podľahli výberu Anglicka 2:3. Obe mužstvá, Nemecko aj Slovensko, sa pripravujú na majstrovstvá Európy do Francúzska (10. 6.- 10. 7.). Odporúčame: Video: Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava Ešte zaujímavejšie vyznieva skutočnosť, že za ostatných šesť rokov Slováci až dvakrát zdolali úradujúcich majstrov sveta. Na MS 2010 v JAR zvíťazili v základnej skupine nad obhajcami titulu Talianmi 3:2 a teraz pokorili aj Nemcov, ktorí triumfovali na MS 2014 v Brazílii. Medzitým sa im podaril jeden výnimočný výsledok aj na domácom trávniku - v kvalifikačnom súboji o postup na ME 2016 v Žiline si v októbri 2014 poradili so Španielmi (2:1), vtedy aj teraz stále úradujúcimi majstrami Európy a svetovými šampiónmi z roku 2010. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu

Polícia začala stíhanie starostu, ktorý napadol aktivistu

Starosta obce Peter Labant údajne výtvarníka napadol, pričom mu spôsobil viacero zranení vrátane poranenia hlavy a zlomeného rebra.BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Polícia už začala trestné stíhanie v prípade napadnutia výtvarníka a aktivistu Ľuboša Lorenza starostom obce Veľký Lipník (okres Stará Ľubovňa) potom, ako chcel v sobotu pomaľovať farbou pamätnú tabuľu bývalému komunistickému generálnemu prokurátorovi ČSSR Jánovi Pješčakovi (1925). Starosta obce Peter Labant mu v tom chcel zabrániť a údajne výtvarníka napadol, pričom mu spôsobil viacero zranení vrátane poranenia hlavy a zlomeného rebra. Dnes o tom informoval Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví a výtržníctva. Poškodenie tabule polícia dokumentuje ako priestupok proti majetku. Bývalý prokurátor Ján Pješčak, ktorý sa vo Veľkom Lipníku narodil, je známy najmä účasťou na komunistických politických procesoch v 50. rokoch minulého storočia. "Chceli sme zabrániť trestnému činu propagovania komunistického režimu," vysvetlil pre RTVS Lorenz. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Polícia začala stíhanie starostu, ktorý napadol aktivistu

Bývalý futbalový reprezentant Jakubec spáchal samovraždu

Podľa českých médií Jakubec vyskočil zo svojho bytu na siedmom poschodí. PRAHA 29. mája (WebNoviny.sk) - Bývalý československý futbalový reprezentant František Jakubec zahynul v piatok večer vo veku 60 rokov. Podľa českých médií sa so životom rozlúčil dobrovoľne, keď vyskočil z okna na siedmom poschodí. Jakubec svoju kariéru zasvätil Bohemiansu Praha, s ktorým v roku 1983 získal československý titul. V závere kariéry pôsobil v Grécku a vo Švajčiarsku. "Do posledných dní sa jeho futbalový život točil aj okolo Bohemky, pravidelne nastupoval aj za starú gardu svojho milovaného klubu," uviedol pražský tím na svojej internetovej stránke. "Nikto z nás nevedel, žeby trpel nejakou chorobou. Asi tam bol trochu psychický blok, ale že to bolo až také... Ťažko sa mi o tom hovorí," povedal pre český Blesk legendárny brankár a Jakubcov bývalý spoluhráč Zdeněk Hruška. František Jakubec, ktorý svoje šesťdesiate narodeniny oslávil len nedávno v apríli, nastúpil za československú reprezentáciu v 25 zápasoch. Hral aj na MS v roku 1982. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Bývalý futbalový reprezentant Jakubec spáchal samovraždu

Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov

Kozákovi zverenci naposledy prehrali v medzištátnom stretnutí v októbri 2015, keď v kvalifikácii o postup na ME podľahli Bielorusom (0:1). Odvtedy slovenskí futbalisti neprehrali v siedmich dueloch po sebe, vybojovali päť víťazstiev a dve remízy. AUGSBURG 29. mája (WebNoviny.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti zdolali tím úradujúcich majstrov sveta. Zverenci trénera Jána Kozáka zvíťazili 3:1 nad nemeckým národným mužstvom v nedeľňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v Augsburgu. Obrazom: Slováci zvíťazili v Nemecku 3:1 Skóre zápasu vo WWK Arene otvoril v 13. min útočník Mario Gómez, ktorý premenil pokutový kop. Slováci udreli dva razy v závere prvého polčasu, presadili sa Marek Hamšík a Michal Ďuriš. Krátko po zmene strán pridal Juraj Kucka tretí presný zásah tímu SR. To už obe mužstvá hrali na podmočenom trávniku po búrke s krupobitím a takmer polhodinovej prestávke navyše, ďalší gól už diváci v Augsburgu nevideli. Odporúčame: Slovákom sa podaril husársky kúsok, napodobnili Argentínu Video: Hamšík strelil 18. gól v drese Slovenska, bol parádny Ján Kozák si váži triumf nad Nemcami, ale je to len príprava Šok pre Nemcov vo \'vodnom póle\', píšu médiá o výhre Slovákov Vzájomný duel bol pre oba tímy prípravou na majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla). Slováci si v základnej B-skupine európskeho šampionátu zmerajú sily s Walesanmi, Rusmi a Angličanmi, Nemci figurujú v "céčku" spoločne s Poliakmi, Ukrajincami a Severnými Írmi. Poslednou previerkou pre SR bude v sobotu 4. júna súboj v Trnave proti Severnému Írsku. Slováci absolvovali piaty zápas proti Nemcom od roku 1993, vo vzájomnej bilancii si polepšili, no stále zaostávajú (2 víťazstvá - 0 remíz - 3 prehry). Kozákovi zverenci naposledy prehrali v medzištátnom stretnutí v októbri 2015, keď v kvalifikácii o postup na ME podľahli Bielorusom (0:1). Odvtedy slovenskí futbalisti neprehrali v siedmich dueloch po sebe, vybojovali päť víťazstiev a dve remízy. Výsledok nedeľňajšieho medzištátneho prípravného futbalového stretnutia v Augsburgu: Nemecko - Slovensko 1:3 (1:2) Góly: 13. M. Gómez (z pok. kopu) - 41. Hamšík, 44. M. Ďuriš, 52. Kucka, bez kariet, rozhodovali: Gumienny - Cremers, Nijssen (všetci Belg.), 22 110 divákov Zostavy: Nemecko: Leno (46. Ter Stegen) - Kimmich (75. Schürrle), J. Boateng (64. Höwedes), Rüdiger, J. Hector - Khedira (46. Weigl) - Rudy, Götze, Draxler - M. Gómez (46. Brandt), L. Sané Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Švento - Hrošovský (78. Škriniar) - M. Ďuriš (68. Šesták), Kucka (81. Pečovský), Hamšík (85. Greguš), Weiss - Duda (61. Stoch) Úvod patril Nemcom Úvod stretnutia patril Nemcom, ktorí boli viackrát v nebezpečných pozíciách na súperovej polovici ihriska. V 3. min Boatengov pokus po rohovom kope vytlačil Kozáčik, o päť minút neskôr zas Draxlerovu strelu zvnútra šestnástky zblokoval Pekarík. Nemci sa dočkali presného zásahu ešte v úvodnej štvrťhodine - v 13. min Gómez premenil pokutový kop po nedovolenom zákroku Kucku na Götzeho. Po polhodine hry mali domáci futbalisti dve dobré príležitosti, no zoči-voči Kozáčikovi sa nepresadili Sané a ani Draxler. Slováci z ničoho nič dvakrát udreli v závere prvého dejstva. V 41. min sa oprel do lopty Hamšík a strelou spoza šestnástky prekonal Lena - 1:1. O tri minúty neskôr zužitkoval Weissov rohový kop Ďuriš, jeho hlavička rozvlnila sieť a Slováci odišli do šatne vo výhode. To ešte netušili, že polčasová prestávka bude nezvyčajne dlhá - pre búrku s krupobitím rozhodca posunul výkop druhej časti hry takmer o 30 minút. Dianie poznačilo okrem dažďa aj množstvo striedaní Po návrate na ihrisko aj za výdatného lejaku a na podmočenom trávniku opäť udreli Kozákovi zverenci - po rohovom kope nikým nestrážený Kucka strelou z voleja prestrelil striedajúceho gólmana FC Barcelona Ter Stegena, ktorému prešla lopta pomedzi nohy. Zaskočení Nemci sa na ťažkom teréne, ktorý komplikoval snahy o kombinačnú hru, len ťažko spamätávali z nepriaznivého stavu, aj keď v blízkosti Kozáčikovej bránky boli často. V 65. min pohrozil Götze, ale z uhla nedokázal dostať loptu do bránky. Dianie na ihrisku poznačilo okrem dažďa aj množstvo striedaní. Slováci utvorili pevný obranný val a Nemci sa nedostávali do nebezpečných pozícií, aj keď prevzali aktivitu. V 82. min to skúšal opäť Götze z ľavej strany, ale Kozáčik bol pozorný. O šesť minút neskôr netrafil medzi tri žrde zvnútra pokutového územia striedajúci Schürrle a Slováci si už víťazstvo ustrážili. Hlasy: Ján Kozák (tréner SR): "Nevstúpili sme do duelu najlepšie, hrali sme trochu ustráchane s rešpektom pred súperom. Súper vtedy dobre napádal a využíval krídelné problémy. Mali sme dosť problémov a dostali aj gól, no postupne sme sa dostali do hry. Dobrou a presnou kombináciou sme začínali byť nebezpečnejší. V závere prvého polčasu sme dali dva krásne góly. Prvý polčas zniesol prísnejšie kritéria kvality futbalu. Druhý polčas bol už skôr boj ako futbal. Teší ma, že sme majstrom sveta konkurovali v prvej časti po futbalovej stránke a po zmene strán bojovnosťou. Mali sme obavy, že sa zápas nedohrá. Boli samozrejme obavy, že na náročnom teréne príde k zraneniu, ale hráči sa na ihrisku správali ako profesionáli a rešpektovali sa." Joachim Löw (tréner Nemecka): "Nikdy som nezažil nič podobné. Je naozaj unikátne, že prestávka medzi polčasmi trvala tak dlho. Našťastie sa nič zlé nestalo. V dnešnom zápase sme robili veľa chýb v defenzíve a mali sme príliš otvorený stred poľa." Marek Hamšík (stredopoliar SR a strelec jedného gólu): "Sme veľmi šťastní, že sme zdolali majstrov sveta. Máme z toho obrovskú radosť, na ich pôde sa nevyhráva každý deň. Gól, ktorý som strelil, patrí určite medzi najkrajšie počas mojej doterajšej kariéry. Prvých dvadsať minút po zmene strán to nebol ani tak futbal ako \'nakopávaná\'. Neskôr to už vyzeralo trochu lepšie, úroveň hry v druhom polčase však bola slabšia. Víťazstvo nás teší, ale zostávame nohami na zemi." Martin Škrtel (obranca a kapitán SR): "Samozrejme, že sme spokojní. Takéto víťazstvo sa nezrodí každý deň. Za predvedený výkon sme si ho však zaslúžili. Ihrisko a podmienky boli rovnaké pre obidva tímy. V druhom polčase to nebolo o futbale, ale skôr o bojovnosti." Ondrej Duda (útočník SR): "Je to vynikajúci pocit zdolať majstrov sveta. V tomto stretnutí sme si verili. Po vynútenej \'dažďovej\' prestávke sa čakalo, či sa vôbec bude hrať. Napokon sa pokračovalo. Je to pre nás dobré, že sa dohralo." Juraj Kucka (stredopoliar SR a strelec jedného gólu): "Bolo to náročné, v druhom polčase skôr boj. Stretnutie sme však zvládli ako tím. Čo povedať k môjmu gólu? Aj také sa rátajú." Peter Pekarík (obranca SR): "Dosiahli sme senzačné víťazstvo. Neočakával som, že by duel mohol mať takýto priebeh. Tento triumf v Nemecku nás určite nakopne, je pre nás veľkou vzpruhou pred majstrovstvami Európy." Mario Götze (stredopoliar Nemecka): "Bolo pre nás poučné, že sme hrali v takejto situácii a v takýchto podmienkach. Dostali sme dva zbytočné góly." Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slováci zaskočili majstrov sveta, v Augsburgu zdolali Nemcov

Cristiano Ronaldo piatykrát najlepším strelcom Ligy majstrov

Za 31-ročným Portugalčanom sa s priepastným odstupom umiestnil deväťgólový Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov. BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo sa stal so 16 gólmi najlepším strelcom futbalovej Ligy majstrov 2015/2016. Za 31-ročným Portugalčanom sa s priepastným odstupom umiestnil deväťgólový Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov a osemgóloví Thomas Müller (tiež Bayern) a Luis Suárez (FC Barcelona). Obrazom: Finále Ligy majstrov medzi Realom a Atléticom Trojnásobný najlepší hráč planéty Ronaldo neprekonal svoj vlastný rekord z ročníka 2013/2014, keď nastrieľal 17 presných zásahov. Po piaty raz získal honor najlepšieho strelca LM - kanonierom kraľoval aj v ročníkoch 2007/08, 2012/13, 2013/14 a 2014/15 (spolu s Lionelom Messim a Neymarom, pozn.). Odporúčame: Video: Real vyhral finále Ligy majstrov, rozhodli penalty Obrazom: Dramatické finále Ligy majstrov, Real má 11. trofej Zaujímavosti a fakty po finále Ligy majstrov 2015/2016 Najviac gólových prihrávok naservírovalo trio hráčov - Francúz Kingsley Coman (Bayern Mníchov), Čiľan Alexis Sánchez (Arsenal Londýn) a Brazílčan Neymar (FC Barcelona). Všetci asistovali pri piatich góloch svojich mužstiev. Najväčším počtom striel na bránku (37) aj mimo nej (25) sa prezentoval líder kanonierov LM Cristiano Ronaldo. Švédsky útočník Paríža Saint-Germain Zlatan Ibrahimovič nazbieral najviac ofsajdov - dvadsaťštyri. Najčastejšie faulovaným hráčom bol Neymar (29-krát). K porušeniu pravidiel nedovolenými zákrokmi sa najviac uchyľoval Brazílčan Fernandinho z Manchestru City (36-krát). Vybrané štatistiky po finále futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 (zdroj: www.uefa.com): najviac gólov: 16 gólov: Cristiano Ronaldo (Real Madrid / Portug.) 9 gólov: Robert Lewandowski (Bayern Mníchov / Poľ.) 8 gólov: Thomas Müller (Bayern Mníchov / Nem.), Luis Suárez (FC Barcelona / Urug.) 7 gólov: Antoine Griezmann (Atlético Madrid / Fr.) najviac asistencií pri góloch: 5 asistencí: Kingsley Coman (Bayern Mníchov / Fr.), Alexis Sánchez (Arsenal Londýn / Čile), Neymar (FC Barcelona / Braz.) najviac striel na bránku: 37 striel: Cristiano Ronaldo (Real Madrid / Portug.) 24 striel: Robert Lewandowski (Bayern Mníchov / Poľ.) 22 striel: Antoine Griezmann (Atlético Madrid / Fr.) najviac striel mimo bránky: 25 striel: Cristiano Ronaldo (Real Madrid / Portug.) 19 striel: Zlatan Ibrahimovič (Paríž Saint-Germain / Švéd.) 16 striel: Gareth Bale (Real Madrid / Wales) najčastejšie v postavení mimo hry: 24-krát: Zlatan Ibrahimovič (Paríž St. Germain / Švéd.) 14-krát: Diego Costa (FC Chelsea / Braz.) červené karty: 1 ČK: Olivier Giroud (Arsenal Londýn / Fr.), Brecht Dejaegere (Gent / Belg.), Taras Stepanenko (Šachtar Doneck / Ukr.), Thomas Foket (Gent / Belg.), Yoshimar Yotún (Malmö FF / Peru), Santiago Arias (PSV Eindhoven / Kol.), Nicolás Gaitán (Benfica Lisabon / Arg.), Hernanes (Juventus Turín / Braz.), Kári Árnason (Malmö FF / Švéd.), Ömer Toprak (Bayer Leverkusen / Tur.), Maxime Gonalons (Olympique Lyon / Fr.), Alexandr Aňukov (Zenit Petrohrad / Rus.), Josip Pivarič (Dinamo Záhreb / Chor.), Rúben Vezo (FC Valencia / Portug.), Holger Badstuber (Bayern Mníchov / Nem.), Tal Ben Haim (Maccabi Tel Aviv / Izr.), Domenico Criscito (Zenit Petrohrad / Tal.), Gastón Pereiro (PSV Eindhoven / Urug.), Fernando Torres (Atlético Madrid / Šp.) najviac faulovaní hráči: 29 faulov: Neymar (FC Barcelona / Braz.) 24 faulov: Hulk (Zenit Petrohrad / Braz.), Willian (FC Chelsea / Braz.) najviac faulujúci hráči: 36 faulov: Fernandinho (Manchester City / Braz.) 26 faulov: Arturo Vidal (Bayern Mníchov / Čile) 22 faulov: Casemiro (Real Madrid / Braz.) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Cristiano Ronaldo piatykrát najlepším strelcom Ligy majstrov

Video: Giro d´Italia vyhral Nibali, Nizzolo diskvalifikovaný

Tridsaťjedenročný rodák z Messiny na Sicílii Nibali si druhýkrát v kariére pripísal celkový triumf na Gire, predtým sa mu to podarilo pred tromi rokmi. TURÍN 29. mája (WebNoviny.sk) - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom 99. ročníka cyklistických pretekov Giro d´Italia. Nibali sa na líderskú pozíciu posunul až v sobotňajšej predposlednej etape s cieľom v Sant´Anna di Vinadio, nedeľňajší šprintérsky záver v Turíne už len potvrdil jeho víťazstvo. Tridsaťjedenročný rodák z Messiny na Sicílii Nibali si druhýkrát v kariére pripísal celkový triumf na Gire, predtým sa mu to podarilo pred tromi rokmi. Na konte má celkovo štyri víťazstvá na podujatiach Grand Tour. V konečnom poradí 99. Gira mal Nibali po 21 etapách náskok 52 sekúnd pred Kolumbijčanom Estebanom Chavesom a 1:17 min pred Španielom Alejandrom Valverdem. Pre skúseného Taliana tohtoročné Giro vôbec nebolo bezproblémové. V prvej polovici pretekov mu to veľmi nešlo a po 18. etape zaostával za holandským lídrom Stevenom Kruijswijkom na štvrtej priečke až o 4:43 min. Záverečné dve horské etapy však zvládol výborne a aj s pomocou tímových kolegov sa napokon tešil z ďalšieho veľkého triumfu kariéry. "Bolo to pre mňa veľmi náročné Giro. Najhoršie som sa cítil v horskej časovke, kde mi to vôbec nešlo. Myslel som si, že je koniec nádejám na celkové víťazstvo. Posledné dve horské etapy mi však vyšli a záverečný dojazd som si už len užíval," uviedol Vincenzo Nibali pre Eurosport. Záverečnú 21. etapu z Cunea do Turína (163 km) so šprintérskou koncovkou vyhral Talian Giacomo Nizzolo z tímu Trek-Segafredo. Bolo to vôbec prvé víťazstvo talianskeho pretekára v šprintérskej etape na tohtoročnom Gire a pre Nizzola rovnako premiérové na týchto pretekoch. Druhý skončil po absolvovaní ôsmich okruhov v Turíne Nemec Nikias Arndt (Giant-Alpecin) a tretí bol ďalší Talian Matteo Trentin (Etixx - QuickStep). Slovensko nemalo zastúpenie na tohtoročných pretekoch Giro d´Italia. Výsledky: 21. etapa (Cuneo - Turín, 163 km): 1. Nikias Arndt (Nem.) Giant-Alpecin 3:48:18 h, 2. Matteo Trentin (Tal.) Etixx - Quick-Step, 3. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida, 4. Alexander Porsev (Rus.) Kaťuša, 5. Sean de Bie (Belg.) Lotto Soudal, 6. Ivan Savickij (Rus.) Gazprom RusVelo - všetci rovnaký čas ako víťaz. Konečné poradie po 21. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 86:32:49 h, 2. Esteban Chaves (Kol.) Orica-GreenEdge +52 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +1:17 min, 4. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo +1:50, 5. Rafal Majka (Poľ.) Tinkoff +4:37, 6. Bob Jungels (Lux.) Etixx - Quick-Step +8:31 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Giro d´Italia vyhral Nibali, Nizzolo diskvalifikovaný

Donbasom opäť otriasajú boje, zomrelo päť vládnych vojakov

V zóne bojov v Donbase zaregistrovali za posledných 24 hodín 30 prípadov ostreľovania pozícií jednotiek ATO. Kyjev 29. mája (WebNoviny.sk) - Pri ostreľovaní na východe Ukrajiny zahynulo za posledných 24 hodín päť ukrajinských vládnych vojakov a ďalší štyria utrpeli zranenia. Informoval o tom dnes v Kyjeve hlavný štáb vládnej protiteroristickej operácie (ATO). V zóne bojov v Donbase zaregistrovali za posledných 24 hodín 30 prípadov ostreľovania pozícií jednotiek ATO. Napätá situácia bola v oblasti Donecka, Luhanska a prístavu Mariupol. Tlačová agentúra proruských síl v Donbase, DAN, počas víkendu tiež informovala o porušovaní dohody o prímerí zo strany síl ATO. Paľba z pozícií ATO si na druhej strane vyžiadala niekoľko zranených a materiálne škody. Ukrajinské vedenie spustilo v apríli roku 2014 v Donbase tzv. protiteroristickú operáciu (ATO) proti samozvaným republikám, ktoré proruskí separatisti vyhlásili na území Doneckej a Luhanskej oblasti v dôsledku svojej nespokojnosti so zosadením proruskej vlády prezidenta Viktora Janukovyča a následnou zmenou mocenských pomerov v krajine. Tieto boje na východe Ukrajiny si doteraz vyžiadali vyše 9000 obetí na životoch. Od septembra 2014 strany konfliktu podpísali tri dokumenty upravujúce opatrenia, ktoré by mali viesť k deeskalácii konfliktu. Napriek podpísaniu týchto dohôd o prímerí na styčnej línii sporadicky pokračujú ozbrojené zrážky medzi silami ATO a proruskými povstalcami. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Donbasom opäť otriasajú boje, zomrelo päť vládnych vojakov

Pátra sa po mužovi, čo zobral zabudnuté peniaze z bankomatu

Akékoľvek informácie je možné oznámiť na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý si zobral peniaze zabudnuté v bankomate. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, muž si 27. apríla takto prisvojil finančnú hotovosť 300 eur, ktorú si poškodený zabudol v jednom z bankomatov v priestoroch nákupného centra na Lamačskej ceste. Neznámy páchateľ je obvinený z prečinu zatajenia veci. Polícia zároveň žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po páchateľovi, ktorého zachytili kamery pri bankomate. Akékoľvek informácie je možné oznámiť na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Pátra sa po mužovi, čo zobral zabudnuté peniaze z bankomatu

V Dunaji našli telo mŕtveho muža

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave II začalo v tejto súvislosti trestné stíhanie za prečin usmrtenia.BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Telo muža bez známok života objavili bratislavskí policajti v čase krátko pred 9:45 v rieke Dunaj v blízkosti Bratislavského prístavu. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, oznámenie o náleze prijali na linke 158. V blízkosti Pribinovej ulice následne našli telo 56-ročného muža. Ohliadajúci lekár na určenie presnej príčiny smrti nariadil pitvu. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave II začalo v tejto súvislosti trestné stíhanie za prečin usmrtenia. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Dunaji našli telo mŕtveho muža

Päťka \'pavúka\' v Paríži dohrala, Wawrinka je vo štvrťfinále

Andy Murray, Stan Wawrinka, Richard Gasquet a prekvapujúco aj Albert Ramos-Viňolas sa prebojovali už do štvrťfinále Roland Garros.PARÍŽ 27. mája (WebNoviny.sk) - Švajčiarsky obhajca titulu Stan Wawrinka zvíťazil nad Srbom Viktorom Troickým nasadeným ako dvadsiatym druhým 7:6 (5), 6:7 (7), 6:3, 6:2 v nedeľňajšom zápase osemfinálového 4. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži. VIAC SPRÁV A VÝSLEDKOV Z ROLAND GARROS Ďalšie nedeľňajšie výsledky: Sestry Williamsové v debli na Roland Garros skončili Premožiteľku Schmiedlovej na Roland Garros vyzve Rogersová Wawrinka bude čeliť \'španielskemu prekvapeniu\' Tridsaťjedenročný štvrtý muž svetového rebríčka ATP v singli Wawrinka zvýšil v bilancii zo vzájomných stretnutí s 30-ročným 24. mužom hodnotenia Troickým na 5:0 a bude čeliť ľavorukému španielskemu prekvapeniu tohto podujatia Albertovi Ramosovi-Viňolasovi (55. v renkingu), nad ktorým vedie dokonca 6:0. Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa Roland Garros Dvojnásobný šampión z veľkej štvorky Wawrinka (aj Australian Open 2015) nastrieľal na hlavnom Dvorci Philippa Chatriera 19 es proti 9 a zvládol 21 z 29 zákrokov pri sieti. Mal pomer "winnerov" a nevynútených chýb 67:50, zdolaný 38:29. Švajčiar, ktorý minulý týždeň triumfoval na prípravnom podujatí v Ženeve, si počas ošetrovania súpera zapinkal s ľavorukým zberačom loptičiek a po premenení mečbalu rozosmial publikum snímaním selfie-videa. Víťaz miestnej súťaže juniorov zo sezóny 2003 Wawrinka sa minulý rok stal prvým držiteľom takéhoto double vo francúzskej metropole od úspechu Švéda Matsa Wilandera (seniorské trofeje 1982, 1985 a 1988) a zároveň najstarším dobyvateľom Pohára mušketierov od roku 1990 (Ekvádorčan Andrés Gómez). Zaujal aj pestrými šortkami, ktoré sa medzičasom dostali do múzea či reklamy, teraz hrá v starosvetských čiernych. Postúpil aj Brit Andy Murray Britský tenista Andy Murray nasadený ako druhý zdolal americkú pätnástku podujatia Johna Isnera 7:6 (9), 6.4, 6:3. Prekonal druhého dlháňa v rade, predtým si - takisto v troch setoch po dvoch "maratónoch" z 1. a 2. kola - poradil s Chorvátom Ivom Karlovičom. V štatistike zo vzájomných duelov vrátane Hopman Cupu zvýšil Murray už na 7:0. Na esá zaostal 9:18 a na "winnery" 32:45, ale urobil iba 23 nevynútených chýb v porovnaní s 57. Premenil 2 z 10 brejkbalov, sám odvrátil všetkých päť hrozieb. Isner zvládol iba 26 zo 49 zákrokov pri sieti. Víťaz prípravného turnaja v Ríme Murray je v osmičke vo francúzskej metropole šiesty raz, osamel tým na čele britského historického poradia pred legendárnym Fredom Perrym. Pri Seine odohral jubilejný 40. súboj (32:8). Do štvrťfinále sa prebojoval na 20 z ostatných 21 akcií veľkej štvorky, na ktorých štartoval. Murray dosiaľ bol na RG najďalej v semifinále v sezónach 2011, 2014 a 2015. Najprv dvakrát nestačil na Španiela Rafaela Nadala a potom na Srba Novaka Djokoviča. Hrdina US Open 2012 a Wimbledonu 2013, ale aj OH 2012 a Davis Cupu 2015 Murray nedávno ukončil svoju spoluprácu s francúzskou trénerkou Amélie Mauresmovou, zázemiu momentálne šéfuje Jamie Delgado. Domáci Gasquet vyradil Nišikoriho Od 15. mája 29-ročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray bude vo štvrťfinále hrať s Richardom Gasquetom, ktorý vyradil Japonca Keia Nišikoriho 6:4, 6:2, 4:6, 6:2. V úvodnej časti predviedol po dažďovej prestávke obrat z 2:4 a napokon si už udržal taktovku. Gasquet sa do štvrťfinále dvojhry mužov na Roland Garros prebojoval premiérovo na 13. pokus. Dvadsaťdeväťročný 12. muž renkingu ATP Gasquet síce zvýšil v štatistike proti 26-ročnému 6. hráčovi svetového rebríčka Nišikorimu na 7:2, ale na antuke ho prekonal premiérovo v kariére po tom, ako na tomto povrchu ťahal za kratší koniec v oboch tohtoročných konfrontáciách (Madrid, Rím). Zverenec Sergiho Brugueru a Sébastiena Grosjeana Gasquet utvoril nový miestny rekord v trpezlivosti v rámci tzv. otvorenej éry: pri 12. štarte sa prvý raz predral do osmičky na RG Nemec Tommy Haas. Gasquet v sezóne 2002 triumfoval v parížskej súťaži juniorov. Semifinalista Wimbledonu 2007 a 2015 a US Open 2013 Gasquet bude vo štvrťfinále hrať s britským rovesníkom Andym Murray, s ktorým má bilanciu 3:7. Dvojhra mužov - 4. kolo (osemfinále): Andy Murray (V. Brit.-2) - John Isner (USA-15) 7:6 (9), 6:4, 6:3 Stan Wawrinka (Švaj.-3) - Viktor Troicki (Srb.-22) 7:6 (5), 6:7 (7), 6:3, 6:2 Richard Gasquet (Fr.-9) - Kei Nišikori (Jap.-5) 6:4, 6:2, 4:6, 6:2 Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Milos Raonic (Kan.-8) 6:2, 6:4, 6:4 Už známe dvojice vo štvrťfinále dvojhry mužov: - dolná polovica žrebu Albert Ramos-Viňolas (Šp.) - Stan Wawrinka (Švaj.-3) Richard Gasquet (Fr.-9) - Andy Murray (V. Brit.-2) Pondelňajší program osemfinálového 4. kola dvojhry mužov - horná polovica žrebu, zhora podľa "pavúka" Novak Djokovič (Srb.-1) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-14) David Ferrer (Šp.-11) - Tomáš Berdych (ČR-7) Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Dominic Thiem (Rak.-13) David Goffin (Belg.-12) - Ernests Gulbis (Lot.) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Päťka \'pavúka\' v Paríži dohrala, Wawrinka je vo štvrťfinále

Video: Veľkú cenu Monaka formuly 1 ovládol Lewis Hamilton

Britský šampión aj touto zásluhou dosiahol 44. víťazstvo v kariére F1, v Monaku triumfoval aj v roku 2008. MONTE CARLO 29. mája (WebNoviny.sk) - Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Monaka formuly 1. Tridsaťjedenročný pilot tímu Mercedes sa dočkal víťazstva po viac ako 200 dňoch, naposledy sa tešil vlani koncom októbra na VC USA, kde získal tretí titul svetového šampióna. Hamilton v úzkych uličkách Monte Carla ťažil z taktiky a tiež chyby v Red Bulle, keď mechanici nepochopiteľne zlyhali pri výmene pneumatík pre víťaza kvalifikácie Daniela Ricciarda - nemali ich nachystané a Austrálčan musel dlho čakať. Britský šampión aj touto zásluhou dosiahol 44. víťazstvo v kariére F1, v Monaku triumfoval aj v roku 2008. Na tretej priečke skončil prekvapujúco Sergio Pérez, ktorý štartoval zo siedmej priečky. Mexičan v službách Force India predtým naposledy stál na stupňoch víťazov vlani v októbri na Veľkej cene Ruska. Vtedy bol rovnako tretí. Hamilton sa modlil za deň ako tento "Vďaka Bohu, že dnes to dopadlo tak, ako som dúfal. Úprimne, nenachádzam teraz tie správne slová. Modlil som sa za deň ako tento, splnilo sa mi to. Pri voľbe pneumatík sme museli byť opatrní, treba si premyslieť, ako veľmi ich môžete využiť. V poslednom kole už vážne začali odchádzať. Veľká gratulácia patrí Danielovi, odjazdil tu fenomenálny víkend. Je to jeden z najlepších jazdcov, akým som kedy čelil. Teším sa na ďalšie súboje s ním, mal by byť hrdý na to, ako si v Monaku počínal. Mám za sebou jedny z najťažších pretekov," povedal Hamilton. "Bolí to. Tie pneumatiky mali byť pripravené. Fakt o tom nechcem hovoriť. Mám pokazený druhý pretekársky víkend za sebou. Myslel som si, že som najrýchlejší vo všetkých podmienkach, ale druhé miesto to nedokazuje. Som veľmi sklamaný, je ťažké to prijať," dodal Ricciardo. Štvrtú pozíciu obsadil Sebastian Vettel na Ferrari, skvelé piate miesto vybojoval Fernando Alonso na monoposte McLaren. V prvej desiatke mal aj svojho kolegu Jensona Buttona na deviatej priečke. Aktuálny líder šampionátu a víťaz posledných troch VC Monaka Nico Rosberg z Mercedesu skončil až na siedmom mieste, keď ho tesne pred cieľovou čiarou predstihol Nico Hülkenberg na Force Indii. Body získali aj ôsmy Carlos Sainz (Toro Rosso) a desiaty Felipe Massa (Williams). V poradí MS má Rosberg náskok 24 bodov pred Hamiltonom. Priebežne tretí je Ricciardo. Najbližšie je na programe Veľká cena Kanady 12. júna v Montreale. Naostro sa začalo jazdiť na konci siedmeho kola Po nedeľňajšom predpoludňajšom daždi odštartovali piloti do Veľkej ceny Monaka za bezpečnostným vozidlom. Naostro sa začalo jazdiť na konci siedmeho kola, ale už o kolo neskôr búral v cieľovej rovinke Palmer z Renaultu a jazdci museli opäť spomaliť pre virtuálny safety car. O niekoľko momentov neskôr Räikkönen nestihol zabočiť v najpomalšej zákrute, narazil do bariéry a prišiel o predné krídlo. Chvíľu ešte pokračoval s krídlom pod svojím monopostom, ale napokon svoje auto zaparkoval v jednej z výjazdových zón. Medzitým si Ricciardo vybudoval náskok deviatich sekúnd, tretí Hamilton tlačil na druhého Rosberga. V 16. kole Nemec úmyselne pustil v Sainte-Dévote pred seba britského kolegu, ktorý bol v mokrých podmienkach jasne rýchlejší. V 21. kole sa v La Rascasse dostali do kolízie Magnussen s Kvjatom. Trať postupne vysychala, väčšina pilotov prezula na intermediálky, jedine Hamilton jazdiaci na čele zostával na trati s gumami do dažďa. V závere 31. kola úradujúci majster sveta zamieril do boxov a prezul na ultramäkké pneumatiky. Vettel sa pri návšteve mechanikov dokázal dostať pred Rosberga. V pit lane sa zakrátko objavil aj Ricciardo, ale mechanici mu zabudli nachystať supermäkké pneumatiky a Austrálčan sa tam zdržal veľmi dlho. Red Bull neuveriteľnou chybou venoval priebežné prvé miesto Hamiltonovi. Ricciardo sa však dotiahol a dýchal Hamiltonovi na krk. Na treťom mieste bol Pérez, Rosberg sa trápil a patrila mu šiesta priečka. V 35. kole pri kasíne havaroval Verstappen a vedenie pretekov nasadilo virtuálny safety car. To sa objavilo opäť v 50. kole, keď v La Rascasse došlo k nezmyselnej kolízii dvoch monopostov v tíme Sauber. Hamilton si udržoval bezpečný náskok pred Ricciardom a napriek dažďovým kvapkám v závere oslavoval vytúžené víťazstvo. Výsledky - Veľká cena Monaka F1 - nedeľa (po 78 kolách): 1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:59:29,133 h, 2. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +7,252 s, 3. Sergio Pérez (Mex.) Force India +13,825, 4. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +15,846, 5. Fernando Alonso (Šp.) McLaren +1:25,076 min, 6. Nico Hülkenberg (Nem.) Force India +1:32,999 Poradie MS (po 6 z 21 pretekov): 1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 106 bodov, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 82, 3. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull 66, 4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 61, 5. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari 60, 6. Max Verstappen (Hol.) Red Bull 38 Pohár konštruktérov: 1. Mercedes 188, 2. Ferrari 121, 3. Red Bull 112, 4. Williams 66, 5. Force India 37, 6. Toro Rosso 30 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Veľkú cenu Monaka formuly 1 ovládol Lewis Hamilton

Recept dňa

Biftek na zelenom korení

¾ kg hovädzej sviečkovej
šľahačka
sterilizované zelené korenie
worčestrovú omáčku
mleté čierne korenie
asi 60 dkg zemiakov
4 vajcia
1 kápia
10 dkg syra
5 dkg masla
1 smotanu na šľahanie
1 dcl mlieka
petržlenová vňať
soľ

Plátky sviečkovej trochu naklepte, osoľte a pokvapkajte worčestrovou omáčkou a olejom - vtrite do mäsa a nechajte chvíľu v chladničke odležať.
Zemiaky olúpte a na naozaj malé kúsky nasekajte kápiu a petržlenovú vňať, premiešajte a poukladajte na plátky masla do pekáča. Zakryte plátkom alobalu a dajte do rúry zapiecť na 25 min. Potom zalejte zmesou z vajec, šľahačky, mlieka, nastrúhaného syra a soli. Dopekajte ešte 40 - 50 min.
Naložené mäso prudko osmažte na oleji asi 4 min. z každej strany. Odložte bokom. Do výpeku pridajte pár kvapiek worčesterovej omáčky, šľahačku, 1-2 ČL sterilizovaného korenia a na prudkom ohni za stáleho miešania nechajte zhustnúť. Touto omáčkou biftek prelejte a podávajte so zapečenými zemiakmi a čerstvou zeleninou.

Dobrá rada

Čkanie

Jednu kávovú lyžičku krištálového cukru zapiť vodou, čkanie by malo prestať.

Stavebník

Výstavba záhradného grilu, krbu, udiarne

Výstavba záhradného krbu alebo grilu má svoje zákonitosti a dôležité postupy. Bez nich by sa poveternostné podmienky, predovšetkým voda a mráz, mohli nepriaznivo podpísať na vzhľade i funkčnosti stavby. Pre pevný záhradný gril či kozub je vhodné vykopať jamu do nezamŕzajúcej hĺbky (podľa oblasti asi 60-80 cm), vysypať ju štrkom (ako drenážou) a na ňom vybetónovať základovú dosku alebo základový rám.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Webyshopping

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Sečovce-Bačkov, Dargov, Dvorianky, Hriadky, Horovce, Moravany, Malé Ozorovce, Parchovany, Trnávka, Veľké Ozorovce, Zbehňov, Zemplínska Teplica
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang