secovce.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Sečovce

Aktuálne spravodajstvo

Slovan zverejnil program prípravných zápasov na sezónu KHL

Program prípravných zápasov hokejového Slovana Bratislava pred novou sezónou v Kontinentálnej hokejovej lige.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Hokejový Slovan Bratislava už pozná rozpis prípravných duelov pred sezónou 2016/2017 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Prvý duel absolvujú "belasí" už 27. júla, keď v slovinskom Maribore nastúpia proti Torpedu Nižnij Novgorod. O dva dni neskôr budú v Zlíne čeliť miestnemu extraligovému mužstvu PSG. V stredu 3. augusta na Slovan čaká zápas v Prahe proti českému vicemajstrovi Sparte, hneď nasledujúci deň v Brne proti Komete a v utorok 9. augusta sa Brno predstaví v Bratislave. Nasledovať bude turnaj v Třinci, kde za štyri dni odohrá tri zápasy postupne proti Vítkoviciam, Třincu a švédskemu Linköpingu. Generálkou na KHL by mal byť domáci súboj proti PSG Zlín 18. augusta. Program prípravných zápasov hokejového Slovana Bratislava pred novou sezónou v KHL: streda 27. júla: Torpedo Nižnij Novgorod (hrá sa v slovinskom Maribore) piatok 29. júla: HC PSG Zlín (Zlín) streda 3. augusta: HC Sparta Praha (Praha) štvrtok 4. augusta: Kometa Brno (Brno) utorok 9. augusta: Kometa Brno (Bratislava) štvrtok 11. augusta: HC Vítkovice Steel (Třinec, turnaj) piatok 12. augusta: HC Oceláři Třinec (Třinec, turnaj) nedeľa 14. augusta: Linköping (Třinec, turnaj) štvrtok 18. augusta: HC PSG Zlín (Bratislava) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovan zverejnil program prípravných zápasov na sezónu KHL

V Nórsku sa zrútil vrtuľník so 14 ľuďmi na palube

K nehode vrtuľníka došlo na ostrove Turöyna, ležiacom 120 kilometrov severozápadne od Bergenu. Kodaň 29. apríla (WebNoviny.sk) - Vrtuľník s najmenej 14 osobami na palube sa v piatok zrútil neďaleko západonórskeho mesta Bergen. Informovala o tom agentúra AP. "Vrtuľník sa zrútil a je úplne zničený," uviedol policajný hovorca Morten Kronen. Podľa hovorcu došlo k nehode vrtuľníka na ostrove Turöyna, ležiacom 120 kilometrov severozápadne od Bergenu. Polícia údajne dostala hlásenie o tom, že v tejto oblasti "došlo k výbuchu", nad miestom sa vznáša "hustý dym" a v mori bolo spozorovaných niekoľko ľudí. Prečo sa ľudia nachádzali v mori, Kronen vysvetliť nevedel. Nevedel povedať ani to, o aký typ vrtuľníka išlo. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Nórsku sa zrútil vrtuľník so 14 ľuďmi na palube

Orange ide nad rámce regulácie: roaming ešte výhodnejší

BRATISLAVA 29. apríla (WBN/PR) - Ešte výhodnejšie a obsahovo bohatšie roamingové balíčky, lacnejšie či dokonca bezplatné volania, výhodnejšie SMS aj dáta. Orange opäť vylepšuje svoje existujúce roamingové balíky a prináša ešte výhodnejšie roamingové ceny ako regulované. Navyše zvýhodňuje mobilnú komunikáciu aj mimo Európskej únie. Staronové roamingové balíčky ešte výhodnejšie ako doteraz Orange zatraktívňuje svoje existujúce balíčky a prichádza opäť s vylepšenými roamingovými službami pre svojich zákazníkov, ktoré presahujú rámec povinnej európskej legislatívy. Môj Svet + S roamingovým balíkom Môj Svet +, do ktorého Orange pridáva neobmedzené prichádzajúce hovory v celej EU, zákazníci získajú ešte výhodnejšiu komunikáciu v EÚ a navyše prináša aj lacnejšiu komunikáciu mimo členských štátov EU, a to za 0,49 Eur za min/SMS/MB. Zákazníci navyše ako bonus získavajú 60 minút prichádzajúcich hovorov zdarma a cestovné poistenie pre celú rodinu. Mesačný poplatok je 5,99 eur. Európa dáta S balíkom Európa dáta môžu zákazníci prenášať dáta v celej EU a Švajčiarsku len za 4 centy/MB. Mesačný poplatok za službu je 1,90 Eur. Svet dáta S balíkom Svet dáta môžu zákazníci prenášať dáta v EU len za 4 centy za MB, zároveň je zvýhodnená cena aj v ostatných krajinách sveta na 0,49 Eur/MB. Navyše, aj mesačný poplatok za službu Svet dáta znížil Orange na 2,90 eur z pôvodných 3,90 eur. - Ahoj Dáta 50 MB Balík Ahoj Dáta 50 MB nahrádza aj existujúci balík Ahoj Dáta 20 MB, s ktorým za znížený mesačný poplatok 2 eurá zákazníci môžu surfovať len za 6 centov za MB. Zákazníkom, ktorí mali predplatených 20 MB, sa automaticky navyšuje ich počet na 50 MB. V Európe ako doma PLUS V Európe ako doma PLUS je jediný balík na trhu, ktorý ponúka neobmedzené prichádzajúce hovory v celej EÚ, v Nórsku, Švajčiarsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Minúta odchádzajúceho hovoru bude stáť 10 centov a 6 centov zaplatia zákazníci za SMS správu či 1 MB. Nový balík umožňuje výhodnejšie (v niektorých prípadoch až o 90 % oproti základným cenám) komunikovať aj mimo EÚ. Volať, posielať správy či surfovať na internete vo vybraných krajinách zóny 2 a 3 tak zákazníci budú za jednotnú cenu len 49 centov za minútu/SMS/MB. Za mesačný poplatok 2,90 Eur získajú zákazníci okrem zvýhodnených cien pre volania, SMS a dáta či už v EÚ alebo aj v ostatných vybraných krajinách sveta aj rodinné poistenie na cesty. Európska cenová regulácia Od soboty 30.4.2016 vstupuje do platnosti nová cenová regulácia Európskej únie, ktorá upravuje poplatky za roamingové služby. Výsledné ceny telekomunikačných a internetových služieb poskytovaných v zahraničí sa budú odlišovať v závislosti od toho, aký paušál používa zákazník doma. K základným jednotkovým cenám v domácej sieti sa pripočítava regulovaný roamingový príplatok, ktorý je nasledovný: Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Orange ide nad rámce regulácie: roaming ešte výhodnejší

Akcia Čičikov odhalila podvody s DPH, obvinili desať ľudí

Členovia organizovanej skupiny sa v tomto prípade zaoberali fiktívnymi obchodmi s kamennou dlažbou a pomníkmi. Z týchto operácií si následne uplatňovali odpočty DPH.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - V rámci akcie Čičikov sa policajtom v spolupráci s Finančnou správou podarilo odhaliť "karuselové" podvody s odpočtami DPH v celkovej hodnote viac ako 22 miliónov eur. Ako v piatok na brífingu informovali policajný prezident Tibor Gašpar a prezident Finančnej správy František Imrecze, členovia organizovanej skupiny sa v tomto prípade zaoberali fiktívnymi obchodmi s kamennou dlažbou a pomníkmi. Z týchto operácií si následne uplatňovali odpočty DPH. Odporúčame: V kauze odpočtov DPH je podľa Kaliňáka obvinených 61 ľudí Do fiktívnych transakcií boli v rokoch 2010 až 2013 zapojené spoločnosti zo Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska. "V dňoch 25. až 26. apríla vykonali policajti 11 domových prehliadok a päť prehliadok nebytových priestorov," uviedol Gašpar. Výsledkom je podľa neho 10 osôb obvinených z pokračujúceho zločinu daňového podvodu spáchaného formou organizovanej skupiny. Vyšetrovateľ podľa neho navrhol väzbu pre päť z nich, s čím sa stotožnil aj prokurátor. Súd nakoniec vzal do väzby dve osoby. Na akcii sa podľa Gašpara zúčastnilo spolu 162 ľudí. Ako dodal Imrecze, akcia Čičikov je pokračovaním prípadu Kameň z roku 2012. V rámci oboch prípadov dosiahli daňové podvody finančnú hodnotu 76 miliónov eur. "Je to druhý najväčší prípad podvodov z DPH, ktorý sme v histórii SR odhalili," vyhlásil. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Akcia Čičikov odhalila podvody s DPH, obvinili desať ľudí

Ryanair spustil novú linku, z Bratislavy lieta aj na Korfu

Pravidelné letecké spojenie z Bratislavy na grécky ostrov Korfu zaviedla nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair s frekvenciou jedenkrát týždenne v piatok. Linka bude v prevádzke počas letného letového poriadku do 28. októbra tohto roka. BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Na bratislavskom letisku pribudla v piatok nová pravidelná linka na grécky ostrov Korfu. Letecké spojenie zaviedla nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair s frekvenciou jedenkrát týždenne v piatok. "Z Letiska Bratislava sa na Korfu odlieta každý piatok o 14:05, prílet z Korfu do Bratislavy je každý piatok o 7:50. Linka je v prevádzke počas letného letového poriadku, teda do 28. októbra 2016," informovala hovorkyňa Letiska Bratislava Veronika Ševčíková. Ryanair prevádzkuje počas letnej letovej sezóny spolu devätnásť pravidelných liniek z bratislavského letiska. Lety do dvoch destinácií zabezpečuje spoločnosť České aerolínie (Praha, Košice), pravidelné denné letecké spojenie do Moskvy prevádzkuje spoločnosť Pobeda, spoločnosť flydubai lieta do Dubaja a a Wizz Air do Skopje. Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ryanair spustil novú linku, z Bratislavy lieta aj na Korfu

Fico sa zotavuje, po hospitalizácii ho čaká rehabilitácia

Robert Fico v piatok 22. apríla podstúpil kardiochirurgický zákrok v NÚSCH v Bratislave.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Predseda vlády Robert Fico sa po kardiochirurgickom zákroku naďalej zotavuje a jeho stav je dobrý. Pre agentúru SITA to v piatok povedala hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová s tým, že verejnosť budú po ukončení hospitalizácie premiéra informovať. Po ukončení hospitalizácie bude nasledovať rehabilitácia. Podrobnosti o Ficovom zdravotnom stave nemocnica na žiadosť rodiny neposkytuje. Krajačičová zároveň uviedla, že zatiaľ nemá informáciu o dátume ukončenia hospitalizácie premiéra. Fico v piatok 22. apríla podstúpil kardiochirurgický zákrok v NÚSCH v Bratislave. Zákrok urobil prednosta kliniky Michal Hulman, ktorý zdôraznil, že zákrok prebehol štandardne. Premiérovi lekári robili podľa informácií Denníka N bypass, pri ktorom sa pomocou spojky obídu zúžené cievy. V prípade premiéra išlo pravdepodobne o odstránenie zúženia ciev na viacerých miestach. Pri zavedení bypassov premostia slabo priechodné cievy cievami z inej časti tela, obvykle z nohy alebo hrudníka. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fico sa zotavuje, po hospitalizácii ho čaká rehabilitácia

Polícia bude naďalej vyšetrovať smrť Róberta Remiáša

Róbert Remiáš zahynul pri výbuchu svojho auta v Bratislave 29. apríla 1996.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Polícia bude naďalej pokračovať vo vyšetrovaní smrti Róberta Remiáša napriek tomu, že odvtedy uplynulo už 20 rokov. Ako v piatok na brífingu vysvetlil novinárom policajný prezident Tibor Gašpar, v prípade trestného stíhania môže premlčacia doba spočívať, prípadne sa môže prerušiť. Spočívanie trestného stíhania funguje podľa Gašpara "ako stopky" to znamená, že v jednom momente sa môže zastaviť a po obnovení sa započíta už uplynutý čas. V prípade prerušenia trestného stíhania sa následne celá lehota začne počítať nanovo. Na aplikáciu oboch týchto postupov je však podľa neho potrebné splniť zákonné podmienky. Policajti podľa Gašpara od februára tohto roku preverujú v prípade nové informácie, zatiaľ však nevzniesli nijaké nové obvinenie a neobnovili trestné stíhanie. Róbert Remiáš zahynul pri výbuchu svojho auta v Bratislave 29. apríla 1996. Z jeho smrti v roku 1999 obvinili tri osoby, vyšetrovanie však bolo v septembri 2006 zastavené. Bývalý policajt Remiáš bol spojkou korunného svedka únosu Michala Kováča mladšieho Oskara Fegyveresa. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Polícia bude naďalej vyšetrovať smrť Róberta Remiáša

Hrad Beckov otvára výstavu, poodhalí jeho tajomstvá

Hrad Beckov je jednou z národných kultúrnych pamiatok, ktorá prešla za posledné roky výraznými pozitívnymi zmenami.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Hrad Beckov je pre verejnosť otvorený už 20 rokov a pri príležitosti tohto výročia je pre návštevníkov pripravená nová výstava fotografií a archeologických nálezov nájdených priamo v hradnom areáli. "Našou snahou je priblížiť krásu a tajomstvá hradu verejnosti. Návštevníci hradu si môžu pozrieť archeologické nálezy úžitkovej keramiky, kachlíc, kováčskych výrobkov a kamenárske práce. Prostredníctvom vystavených fotografií spoznáte rozsah a postupnosť rekonštrukčných prác na jednotlivých častiach hradu," uvádza sa v tlačovej správe. Slávnostné otvorenie výstavy sa bude konať 30. apríla 2016 a bude sprevádzané bohatým kultúrnym programom. Podrobné informácie môžete nájsť na internetovej stránke hradu Beckov. Výstava bude otvorená v interiéroch hradu - v muzeálnych domčekoch na dolnom nádvorí až do konca sezóny. Hrad Beckov je jednou z národných kultúrnych pamiatok, ktorá prešla za posledné roky výraznými pozitívnymi zmenami. Napriek rozsiahlej rekonštrukcii a sprístupneniu čoraz viac priestorov širokej verejnosti, hrad ukrýva stále mnohé tajomstvá a krásy. Na hrade Beckov v stredoveku pulzoval ruch všedných dní i významných historických udalostí. Spôsob života niekdajších hradných pánov a hradnej posádky môžeme dnes spoznať nielen prostredníctvom historických vystúpení, ktoré sa na hrade pravidelne usporiadajú, ale i prostredníctvom archeologických nálezov. Prvýkrát bol hrad otvorený verejnosti 11.5.1996 za prítomnosti pána prezidenta Michala Kováča a to po dlhých 26 rokoch archeologických výskumov a rekonštrukčných prác. Za ďalších dvadsať rokov otvorenia hradu sa jeho priestory podarilo zveľadiť a zatraktívniť. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hrad Beckov otvára výstavu, poodhalí jeho tajomstvá

John Boehner označil Teda Cruza za \'Lucifera v ľudskom tele\'

Cruza, ktorý je texaským senátorom, vnímajú mnohí republikáni ako jedinú alternatívu voči Trumpovi v nominačnom procese.Washington 29. apríla (WebNoviny.sk) - Niekdajší predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu John Boehner označil kandidáta na republikánsku nomináciu do boja o prezidentský úrad Teda Cruza za "Lucifera v ľudskom tele". Informovala o tom v noci nadnes stanica BBC. Boehner - takisto republikán - zároveň vyhlásil, že ak Cruz získa nomináciu, nebude zaňho hlasovať. Ich nezhody sa datujú do roku 2013, keď Cruz viedol skupinu konzervatívcov, ktorí požadovali od vlády opatrenia voči vedeniu vlastnej strany. Boehner vyjadril podporu favoritovi republikánov Donaldovi Trumpovi. Cruza, ktorý je texaským senátorom, vnímajú mnohí republikáni ako jedinú alternatívu voči Trumpovi v nominačnom procese. Iní ho označujú za osobnosť, ktorá rozdeľuje ľudí a má agresívne postoje. Boehner bol najvplyvnejším republikánom na americkej politickej scéne až do vlaňajšieho októbra, keď odstúpil z postu predsedu Snemovne reprezentantov. "Mám priateľov v radoch demokratov i republikánov. Rozumiem si takmer s každým, ale nikdy som nespolupracoval s takýmto \'sukiným synom\'," vyjadril sa Boehner na adresu Cruza počas stredajšej diskusie na Stanfordovej univerzite. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo John Boehner označil Teda Cruza za \'Lucifera v ľudskom tele\'

Znižujú sa roamingové poplatky v krajinách Európskej únie

Okrem nižších cien roamingu vstúpia do platnosti aj nové pravidlá sieťovej neutrality zakazujúce diskrimináciu pre prístup na internet.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Od soboty 30. apríla sa v krajinách EÚ znižujú maximálne ceny pre roamingové poplatky. Ako informovalo tlačové oddelenie Európskeho parlamentu (EP), od tejto soboty nemôžu príplatky za roaming pridané k cene domáceho hovoru presiahnuť 5 centov za minútu odchádzajúceho hovoru, 2 centy za SMS a 5 centov za jeden megabajt dát. Tieto hranice ostávajú v platnosti až do polovice júna budúceho roku, kedy sa príplatky za roaming zrušia úplne. Operátori si počas tohto obdobia môžu účtovať za roaming menšie dodatočné sumy. "Ak napríklad doma za minútu hovoru platíte 8 centov, táto cena by nemala prekročiť 13 centov v prípade, ak hovor uskutočňujete zo zahraničia," vysvetlil EP. Okrem nižších cien roamingu vstúpia do platnosti aj nové pravidlá sieťovej neutrality zakazujúce diskrimináciu pre prístup na internet. Poskytovatelia služieb pripojenia na internet tak už nebudú môcť znižovať rýchlosť pripojenia zákazníkov k niektorým službám alebo serverom. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Znižujú sa roamingové poplatky v krajinách Európskej únie

Hrnčiar: Vznik súčasnej vládnej koalície bol jediným riešení

Počas rozpravy k programovému vyhláseniu vlády nadobudol Andrej Hrnčiar pocit istoty, že iná koalícia, iná alternatíva by nemala dlhé trvanie.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Vznik súčasnej vládnej koalície bol podľa prvého podpredsedu Siete Andreja Hrnčiara jediným možným riešením. Ako povedal v piatok pre agentúru SITA, počas rozpravy k programovému vyhláseniu vlády nadobudol pocit istoty, že iná koalícia, iná alternatíva by nemala dlhé trvanie. Odporúčame: Parlament schválil vládny program a vyslovil kabinetu dôveru "Každá strana, ktorá kandiduje, môže presadiť svoj program len z vlády. Aj keď povolebné obdobie bolo veľmi turbulentné a niektorí opoziční poslanci nedokážu zvládnuť vznik súčasnej vlády, koalícia Smeru, SNS, Mosta a Siete bolo jediné možné riešenie," vyhlásil Hrnčiar. V sobotu sa prvýkrát po parlamentných voľbách zíde v Košiciach Rada slovenských regiónov Siete. "Sieť má pravidelné výjazdy do regiónov, kde sa stretávame s predsedami miestnych centier. Bude to pracovné rokovanie, kde sa budeme rozprávať o povolebnom vývoji," vysvetlil Hrnčiar s tým, že vedenie strany bude informovať členov o vzniknutej situácii. "Budeme hovoriť o veciach, ktoré sa nám podarilo presadiť do programového vyhlásenia. Budeme tiež hovoriť, aké kroky spraviť, aby sme splnili svoje predvolebné sľuby," dodal Hrnčiar. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hrnčiar: Vznik súčasnej vládnej koalície bol jediným riešení

Nemecko má obavy, že v lete stúpne počet migrantov z Líbye

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere a jeho rakúsky náprotivok Walter Sobotka sa zhodli, že Taliansko musí posilniť ochranu svojej južnej námornej hranice. BERLÍN 29. apríla (WebNoviny.sk) - Nemecká vláda sa obáva, že v lete bude pribúdať migrantov, ktorí sa cez Stredozemné more budú chcieť dostať do Talianska z Líbye. Uviedol to v piatok nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere na tlačovej konferencii so svojím rakúskym náprotivkom Walterom Sobotkom. Obaja ministri vnútra sa zhodli na tom, že Taliansko musí posilniť ochranu svojej južnej námornej hranice. Vzhľadom na skutočnosť, že prílev migrantov, ktorí sa do Európy pokúšajú dostať cez východné Stredomorie, vďaka hliadkam NATO a dohode medzi EÚ a Ankarou o vracaní ilegálnych migrantov do Turecka prudko klesá, je podľa agentúry AP pravdepodobné, že bude pribúdať tých, ktorí sa na plavbu do Európy vydajú z Líbye. Práve na tejto trase došlo v uplynulom roku k viacerým incidentom, keď sa pri prevrátení plavidiel neschopných plavby po mori utopili desiatky ľudí. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nemecko má obavy, že v lete stúpne počet migrantov z Líbye

Vodič Citroënu zrazil ženu s kočíkom, nehodu neprežila

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v Dunajskej Strede.BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Auto zrazilo ženu s kočíkom, tá nehodu neprežila, zranené je aj jedenásťmesačné dieťatko. Nešťastie sa stalo vo štvrtok o 19:30 v Dunajskej Strede. Päťdesiatšesťročný vodič Citroënu Xsara Picasso išiel po Lanárskej ulici smerom na sídlisko Nová Ves. Z nezistených príčin prešiel do protismeru, vyšiel na chodník a zozadu narazil do 59-ročnej chodkyne s kočíkom. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, ženu s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice, kde dnes ráno zomrela, dieťa sa bude liečiť asi šesť týždňov. Vodičovi alkohol nezistili. Presné okolnosti tragédie polícia vyšetruje. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vodič Citroënu zrazil ženu s kočíkom, nehodu neprežila

Mariána Hossu trápi zranenie kolena, ale nemusí ísť pod nôž

Marián Hossa odohral play-off NHL pod injekciami - Chicago podľahlo St. Louis 3:4 na zápasy.CHICAGO 29. apríla (WebNoviny.sk) - Vyradením hokejistov Chicaga Blackhawks v 1. kole play-off zámorskej NHL, v ktorom obhajcovia triumfu v Stanleyho pohári stroskotali na tíme St. Louis (3:4 na zápasy), sa sezóna skončila aj pre Mariána Hossu. Skúsený útočník si ju nepredĺži účasťou na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Rusku, trápi ho totiž zranenie kolena. Odporúčame: Video: Oshie v konferenčnom finále NHL zostrelil \'tučniakov\' "Prvýkrát som si natrhol bočný väz v kolene v polovici sezóny, keď som nehral tri a pol týždňa. Keď som sa vrátil a nastúpil v pár stretnutiach, natiahol som si ho znova proti Bostonu. V play-off som hral pod injekciami," opísal v rozhovore pre piatkové vydanie denníka Šport svoj zdravotný stav 37-ročný krídelník, ktorý sa nemusí podrobiť chirurgickému zákroku. "Krížny väz sa zrastá sám, potrebuje voľno a cvičenia. Nemusím absolvovať operáciu." V súvislosti s MS bol Hossa v kontakte s generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie Róbertom Švehlom. "Debatovali sme už pred vyraďovacou časťou. Na jednej strane som sa mu poďakoval, že mi zavolali. Nečakal som to, keďže hovorili o omladení kádra. Tento krok však kvitujem," dodal pre Šport odchovanec trenčianskeho hokeja. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Mariána Hossu trápi zranenie kolena, ale nemusí ísť pod nôž

Súd vydal povolenie na prehliadku domu zosnulého Princa

Úrady tento týždeň informovali, že v spevákovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Polícia v štáte Minnesota získala súdne povolenie na prehliadku domu, v ktorom zomrel americký hudobník a spevák Prince. Svoje zistenia však nemusí zverejniť, pričom toto embargo platí po dobu 180 dní alebo do začatia prípadného súdneho konania. Úrady sa tak snažia predísť narušeniu vyšetrovania úmrtia legendárneho muzikanta. Tento týždeň úrady informovali, že v hudobníkovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis. Kancelária šerifa v Carver County sa už skontaktovala s Národným úradom pre kontrolu obchodu s drogami (DEA), ktorý sa zapojí do vyšetrovania v prípade, ak by spomínané lieky súviseli so smrťou speváka. DEA však dosiaľ nevyvinula žiadnu aktivitu, keďže výsledky toxikologických testov zatiaľ nie sú známe. Odporúčame: Spevák Prince nespáchal samovraždu, naznačila pitva Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné Prince nenapísal poslednú vôľu, dediť by mali jeho súrodenci Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili a následne sa v Paisley Park Studios v spomínanom Chanhassene uskutočnila posledná rozlúčka s hudobníkom, ktorý sa dožil 57 rokov. Súd tento týždeň poveril banku Bremer, aby dočasne dohliadala na majetok zosnulej legendy a aby vyhľadala dedičov po muzikantovi, ktorý nezanechal poslednú vôľu. Ďalšie pojednávanie sa bude konať 2. mája. Sestra obľúbeného interpreta Tyka Nelson predtým požiadala, aby ju súd vymenoval za správkyňu Princovej pozostalosti a tiež, aby určil vykonávateľa, ktorý sa postará o dedičské konanie. Navrhla pritom, aby sa ním stala spomínaná banka Bremer, ktorá s Princom dlhé roky spolupracovala. Nelson je jediným vlastným Princovým súrodencom, okrem nej má piatich nevlastných súrodencov. Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r\'n\'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let\'s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O\' The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O\'Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Informácie pochádzajú z webstránky abcnews.go.com, z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Súd vydal povolenie na prehliadku domu zosnulého Princa

V Nostalgii ožije Príbeh lesa, Návštevníci a je tu aj Hitler

BRATISLAVA 29. apríla (WBN/PR) - Pestrú ponuku takmer dvadsiatich filmov pripravila v máji pre svojich divákov Nostalgia, prvé digitalizované klasické kino v Bratislave, ktoré premieta v kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18. Nebudú v nej chýbať pravidelné cykly Európske oko, Sci-Fi Zóna, obľúbené severské večery, ale ani tradičné predstavenia pre rodičov s deťmi. Po úchvatnom dokumente "Putovanie vtákov" prichádzajú jeho tvorcovia Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s novou snímkou PRÍBEH LESA zachytávajúcou vzrušujúci kolobeh života v ňom od doby ľadovej až po súčasnosť, ktorá ohromí dospelých aj deti. Tou najmodernejšou technikou nakrúcali autori filmu štyri roky na desiatkach lokalít po celej Európe, dokonca žili v lese so sledovanými divokými zvieratami, ktoré vizuálne strhujúci prírodopisný opus sleduje v ich prirodzenom prostredí. Film uvedie Nostalgia v cykle Európske oko, v rámci ktorého v máji divákom ponúkne i nemeckú komédiu A JE TU ZAS o tom, čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal a prebudil sa v 21. storočí, taliansku komediálnu rodinnú drámu MIA MADRE o prijatí smrti a pochybností, inšpirovanú vlastnými zážitkami režiséra Nanni Morettiho, či mrazivý thriller KOLÓNIA nakrútený podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrávajú v podivnej náboženskej kolónii v Chile v období Pinochetovho režimu. Osobitou lahôdkou bude uvedenie najlepšieho japonského filmu roka NAŠA MALÁ SESTRA, komediálnej rodinnej drámy o štyroch sestrách a jednom dome so záhradou nakrútenej podľa úspešnej manga predlohy. Novodobý japonský klasik Hirokazu Koreeda empatickou snímkou potvrdzuje, že je dôstojným nástupcom legendárnych majstrov Kona Ičikawu a Jasudžira Ozua. V rámci obľúbených severských večerov ponúkne Nostalgia oceňovanú dánsku drámu Tobiasa Lindholma BOJ o tom, že skutočný boj čaká vojaka až po návrate z bojového poľa domov, či zábavnú fínsku komédiu HUNDROŠ o nevrlom starcovi, ktorý v rodine svojho syna rozpúta peklo. V aktuálnom programe nebude chýbať ani česká kinematografia zastúpená snímkou LÍDA BAAROVÁ o kontroverznom vzťahu legendárnej českej herečky s ministrom propagandy Tretej ríše Josephom Goebbelsom, ale i novým dokumentom TRABANTEM DO POSLEDNÍHO DECHU najznámejšieho českého cestovateľa súčasnosti Dana Přibáňa, ktorý podnikol dobrodružnú výpravu po Tichomorí. Priaznivci komediálneho žánru sa môžu odreagovať pri pokračovaní legendárnej francúzskej komédie NÁVŠTEVNÍCI: REVOLÚCIA, v ktorej sa stredoveký rytier Godefroy (Jean Reno) a jeho sluha Jacquouille (Christian Clavier) ocitnú v dobe Veľkej francúzskej revolúcie, ale i hviezdami nabitej komédie bratov Coenovcov zo zlatej éry Hollywoodu AVE, CAESAR!, v ktorej sa predstavia George Clooney, Josh Brolin, Ralph Fiennes či Scarlett Johansson. Fanúšikovia science fiction sa v rámci cyklu Sci-Fi Zóna môžu tešiť na nový dobrodružný sci-fi thriller štúdia Marvel CAPTAIN AMERICA: OBČIANSKA VOJNA i veľkolepé uzavretie sci-fi ságy X-MEN: APOKALYPSA. Z májovej ponuky predstavení pre deti poteší určite celú rodinu zábavné animované dobrodružstvo ZOOTROPOLIS, ktoré sa odohráva v modernej metropole plnej zvierat zo všetkých kútov sveta, či animovaná komédia o nahnevaných vtákoch zo slávnej hry ANGRY BIRDS VO FILME, ktorú Nostalgia uvedie v 2D i 3D verzii. Aktuálny program Nostalgie – kinosála Spoločenského domu Nivy: 01.05. NE 17:00 LÍDA BAAROVÁ Filip Renč, ČR/SR, 2016 01.05. NE 19:15 A JE TU ZAS David Wnendt, Nem., 2015 04.05. ST 19:30 KOLÓNIA Florian Gallenberger, Nem./Fr., 2015 05.05. ŠT 19:30 BOJ Tobias Lindholm, Dán., 2015 07.05. SO 16:00 ZOOTROPOLIS Byron Howard, Rich Moore, USA, 2016 07.05. SO 18:00 PRÍBEH LESA Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Fr., 2015 07.05. SO 20:00 NÁVŠTEVNÍCI : REVOLÚCIA Jean-Marie Poiré, Fr., 2016 11.05. ST 19:30 AVE, CAESAR! Ethan Coen, Joel Coen, USA/Brit., 2016 12.05. ŠT 19:30 CAPTAIN AMERICA: OBČIANSKA VOJNA A. Russo, J. Russo, USA, 2016 13.05. PI 18:00 ANGRY BIRDS VO FILME 3D Clay Kaytis, Fergal Reilly, USA, 2016 13.05. PI 20:00 NÁVŠTEVNÍCI: REVOLÚCIA Jean-Marie Poiré, Fr., 2016 18.05. ST 19:30 MIA MADRE Nanni Moretti, Tal./Fr., 2015 19.05. ŠT 19:30 NAŠA MALÁ SESTRA Hirokazu Koreeda, Jap., 2015 20.05. PI 18:00 ANGRY BIRDS VO FILME Clay Kaytis, Fergal Reilly, USA, 2016 20.05. PI 20:00 HUNDROŠ Dome Karukoski, Fín./Island, 2014 21.05. SO 16:00 PRÍBEH LESA Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Fr., 2015 21.05. SO 18:00 TRABANTEM DO POSLEDNÍHO DECHU Dan Přibáň, ČR/SR, 2016 21.05. SO 20:00 A JE TU ZAS David Wnendt, Nem., 2015 25.05. ST 19:30X-MEN: APOKALYPSA Bryan Singer, USA, 2016 Viac info o programe, ktorý je priebežne aktualizovaný, na www.nostalgia.sk Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Nostalgii ožije Príbeh lesa, Návštevníci a je tu aj Hitler

Simon Yates neprešiel antidopingovou kontrolou, viní lekára

Lekár tímu Orica GreenEdge nepožiadal o terapeutickú výnimku na užívanie terbutalínu.AIGLE 29. apríla (WebNoviny.sk) - Britský cyklista Simon Yates síce 12. marca neprešiel antidopingovou kontrolou, ale nateraz môže pokračovať vo svojej súťažnej kariére. Vo vzorke mu našli taký zakázaný prostriedok, na ktorý sa podľa antidopingových pravidiel Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) nevzťahuje trest dočasného zastavenia činnosti. Navyše ešte môže požiadať o analýzu B-vzorky. Tím Orica GreenEdge pripisuje celú záležitosť administratívnej chybe. Dvadsaťtriročný jazdec mal nepriaznivý analytický výsledok na liek terbutalín, ktorý inhaloval proti astme. Tímový lekár ho síce uviedol do spisu pre potreby antidopingových komisárov, ale vlastnou chybou formálne nepožiadal o terapeutickú výnimku na jeho užívanie. Preto sa prípad posudzuje ako porušenie pravidiel zo strany majstra sveta v bodovacích pretekoch na dráhe z Minska 2013. "Ide o výsostne ľudskú chybu, lekár za ňu prevzal plnú zodpovednosť. Simon Yates nespravil nič zlé. Tím sa hlási k zodpovednosti a Simonovi poskytne stopercentnú podporu," vyhlásilo zoskupenie Orica GreenEdge krátko po tom, ako britská asociácia British Cycling referovala o prípade bez uvedenia jazdcovho mena. Tím v súčasnosti rieši celú záležitosť s Medzinárodnou cyklistickou úniou (UCI). Simon Yates skončil v celkovom poradí Paríž - Nice na siedmej priečke. Zvíťazil jeho krajan Geraint Thomas zo Sky. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Simon Yates neprešiel antidopingovou kontrolou, viní lekára

Nadácia Orange dáva zelenú užitočným nápadom

BRATISLAVA 28. apríla (WBN/PR) - Nadácia Orange opäť podporí tých, ktorí veria, že svet okolo nás môže byť lepší a snažia sa to ukázať. Grantovým programom Spojme sa pre dobrú vec, ktorý nadväzuje na úspešný program Šanca pre váš región, podporí realizáciu užitočných nápadov, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu vzájomných vzťahov a k pozitívnemu dianiu v komunite, či nachádzať riešenia na spoločné problémy. Neformálne skupiny či mimovládne organizácie sa o finančný príspevok na svoje projekty môžu uchádzať do 19. mája. Oživujú miestne rieky i sídliská, vytvárajú oddychové zóny, organizujú športové či kultúrne aktivity. Nadácia Orange motivuje ľudí, začínajúce, ale aj fungujúce neformálne skupiny a mimovládne organizácie k angažovanosti, dobrovoľníctvu, posilňovaniu spolupráce a hľadaniu spoločných riešení na miestne či celospoločenské problémy. Dlhodobo rozvíja oblasť komunitného a regionálneho rozvoja, v rámci ktorej zrealizovala dvanásť ročníkov grantového programu Šanca pre váš región a podporila stovky projektov po celom Slovensku. V roku 2016 tento program otvára s novým názvom a v novom dizajne, v ktorom nekladie dôraz na rozvoj regiónov, ale primárne na podporu aktívnych ľudí, všímavých voči druhým a svojmu okoliu, snažiacich sa prispievať k pozitívnemu dianiu v komunite, utužovaniu dobrých medziľudských a sociálnych vzťahov a podporujúcich vznik alebo udržateľnosť komunitných priestorov. Nadácia prerozdelí 80 000 eur Grantový program Spojme sa pre dobrú vec dáva príležitosť získať finančné prostriedky do výšky 3 000 eur na jeden projekt. Celkovo Nadácia Orange na program vyčlenila 80 000 eur. Uzávierka prijímania projektov je 19. máj 2016 do polnoci. Projekty musia byť predložené prostredníctvom elektronického formulára na https://nadaciaorange.egrant.sk. Výsledky hodnotiaceho procesu budú zverejnené 31. mája 2016. Rozhodovať bude aj verejnosť Odborná hodnotiaca komisia vyberie z podporených projektov 10 najzaujímavejších iniciatív do otvoreného online hlasovania. Prebiehať od 6. júna do 20. júna 2016 na facebookovom profile Nadácie Orange a zapojiť sa doň môže široká verejnosť. Trom projektom s najvyšším počtom hlasov vyrobí Nadácia Orange krátke prezentačné video, ktoré bude slúžiť na ich ďalšiu komunikáciu, získanie nových podporovateľov či dobrovoľníkov. Viac informácií nájdete aj na www.nadaciaorange.sk alebo na facebookovom profile Nadácie Orange www.facebook.com/NadaciaOrange Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nadácia Orange dáva zelenú užitočným nápadom

Fínsko na MS v hokeji posilnia aj dvaja \'divosi\' z NHL

Aj centri Mikko Koivu a Mikael Granlund mieria do Ruska vo výbere \'Suomi\'.ST. PAUL 29. apríla (WebNoviny.sk) - Ďalšie dve významné posily spoza Atlantiku získal do svojho výberu na svetový šampionát v Rusku tréner hokejistov Fínska Kari Jalonen. Prichádzajú z tímu Minnesota Wild a ide o šikovných centrov, ktorí v základnej časti vrcholiacej NHL nazbierali dokopy sto kanadských bodov - 33-ročný Mikko Koivu 56 (17+39) a jeho o deväť rokov mladší krajan Mikael Granlund 44 (13+31). Informoval server todaysslapshot.com. Už skôr prisľúbili svoju účasť na MS aj ďalší reprezentanti "Suomi" v NHL - Aleksander Barkov, Jussi Jokinen, Markus Granlund, Leo Komarov, Teemu Pulkkinen a Niklas Bäckström. Fíni sa predstavia v základnej B-skupine v Petrohrade, proti Slovákom nastúpia v nedeľu 15. mája o 19.15 h SELČ. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fínsko na MS v hokeji posilnia aj dvaja \'divosi\' z NHL

Najpredávanejší benzín opäť zdražel, cena nafty klesla

Najpredávanejší 95-oktánový benzín benzínové pumpy v šestnástom týždni tohto roka ponúkali v priemere za 1,213 eura za liter.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Najpredávanejší benzín na slovenských čerpacích staniciach pokračoval minulý týždeň v zdražovaní. Ceny 95-oktánového benzínu tak rástli už siedmy týždeň. Naopak, motorová nafta znova zlacnela. Pokles cien nafty tak štatistici zaznamenali už štvrtý týždeň po sebe. Ako informoval Štatistický úrad SR, ceny 95-oktánového benzínu sa v minulom týždni oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšili o 1,51 %. Vzrástli aj ceny 98-oktánového benzínu, a to o 1,49 %. Ceny nafty klesli o 0,10 % a LPG o 0,18 %. Najpredávanejší 95-oktánový benzín benzínové pumpy v šestnástom týždni tohto roka ponúkali v priemere za 1,213 eura za liter. Cena 98-oktánového benzínu predstavovala v priemere 1,426 eura za liter a priemerná cena motorovej nafty sa dostala na úroveň 0,991 eura za liter. Liter LPG stál v priemere 0,564 eura. Na konci vlaňajška stál 95-oktánový benzín na slovenských pumpách v priemere 1,179 eura za liter, 98-oktánový benzín 1,367 eura za liter, motorová nafta 0,994 eura za liter a LPG 0,563 eura za liter. Začiatkom minulého roka natankovali motoristi na slovenských pumpách 95-oktánový benzín za 1,323 eura za liter. Motorová nafta stála 1,214 eura za liter a 98-oktánový benzín 1,50 eura. LPG sa začiatkom uplynulého roka predával v priemere za 0,698 eura za liter. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Najpredávanejší benzín opäť zdražel, cena nafty klesla

Zuzana Smatanová predstavila nový singel a videoklip

V skladbe Horou mladá interpretka vzdáva úctu lesu a hore, ktoré sú od malička súčasťou jej života a kam si dodnes chodí vyvetrať hlavu a načerpať nové sily.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Slovenská speváčka Zuzana Smatanová predstavila vo štvrtok večer v predpremiére svoj nový singel Horou. Počas stretnutia so zástupcami médií a najbližšími priateľmi zároveň predstavila i čerstvý videoklip k novinke. Pieseň známa interpretka napísala podľa vlastných slov už v januári 2015. "Posledné dva roky to tak robím, že si v období Vianoc, keď mám po koncertoch, vypnem telefón a odídem mimo civilizácie. Nezapínam internet, chcem byť iba s rodinou a užívať si svoje súkromie. A toto býva také moje tvorivé obdobie, vtedy zrazu príde múza, osvieti ma a ja to využívam," povedala v rozhovore pre agentúru SITA. Nápad na pesničku k nej vraj prišiel celkom spontánne Speváčka vyrastala obklopená prírodou, preto bolo podľa nej len otázkou času, kedy podobnú skladbu napíše. "Vyrastala som na dedine, ja som dieťa z hôr, ako dieťa som sa tam hrala a ako dospelá tam teraz chodím upokojiť svoje myšlienky, vyvetrať si hlavu a načerpať tam energiu. Utekám tam z toho muzikantského chaosu a z mesta. Horou vlastne ja v tom mojom živote žijem, je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Je to zároveň úplne iné miesto a treba ho rešpektovať, to sa mi páči. Ja rešpektujem horu ako miesto divočiny a pravidlám, ktoré tam vládnu, sa vždy absolútne podriadim," poznamenala Smatanová. Nápad na pesničku k nej vraj prišiel celkom spontánne. "Jedného dňa som si proste zaspievala \'Horooou\' a vravím si, že \'Čo? Tak si to teda nahrám...\' tak som si to nahrala, prišla som ku klavíru a úplne prirodzene sa mi začala vinúť melódia, na ktorú som prirodzene začala písať text. Za pol hodinu to bolo celé urobené, až som nerozumela tomu, že sa môže niečo takéto stať," uviedla speváčka, ktorú vraj týždeň na to oslovili miestni lesníci Ľubo Kľúčik a Lojzo Kaššák, či by im neskomponovala skladbu k filmu o tamojších lesoch. "Všetko to do seba tak nejako neskutočne zapadlo," podotkla sympatická hudobníčka, ktorej nová pieseň je dnes ústrednou skladbou snímky Krajina bez tieňa spomínanej dvojice lesníkov. Videoklip nakrúcali v Kláštore pod Znievom a vo Vrícku Na skladbe, ktorú si známa rodáčka zo Súľova-Hradnej sama produkovala, sa podieľalo spolu 34 ľudí. "Nahrať a dokončiť celú pieseň trvalo osem mesiacov, pomáhal mi pri tom Ivan Jombík, čo je zvukárska legenda. Nahrávali sme mužský spevácky zbor, orchester, sláčikové kvarteto a štyroch pánov s trombitami," vymenovala Smatanová, podľa ktorej o procese tvorby jej novinky vznikne i samostatný dokument. Videoklip, ktorý speváčka predstavila spolu so singlom, nakrúcali v Kláštore pod Znievom a vo Vrícku. "Točenie bolo veľmi náročné. Prvý raz sme nakrúcali 21. decembra a večer sme zistili, že sme to robili celkom zbytočne, pretože nám zlyhala technika a museli sme ísť úplne odznovu. Po Vianociach som navyše ochorela, takže v klipe som chorá, mám zapálené priedušky, mám tam neuveriteľnú nádchu, bola mi hrozná zima a bola som veľmi vyčerpaná. Točili sme totiž od skorého rána do dvanástej v noci, bolo to šialené, najšialenejšie podmienky, aké som kedy pri natáčaní videoklipu zažila. Nedalo sa to zároveň odložiť, pretože som nechcela vo videoklipe sneh a kvôli atmosfére klipu som nemohla čakať do jari, takže som musela využiť tých pár decembrových dní," ozrejmila mladá interpretka, s ktorou vo videoklipe vystupujú aj divoké zvieratá. "Predtým, ako celé natáčanie vypuklo, obehla som si nejaké terény a zohnala som si do klipu jeleňa. Strašne som chcela v klipe jeleňa, tak som rozhodila siete, či niekto nepozná nejakého skroteného, ktorého sa môžem aj dotknúť a prišiel mi kontakt na človeka, ktorý takého vlastní. Išla som teda za ním do Kláštora pod Znievom a stretla som sa s ním. Jeleň sa volá Mišo. Celý štáb z Prahy prišiel následne kvôli Mišovi do Kláštora," uviedla Smatanová. V klipe účinkujú okrem jeleňa aj orly V klipe účinkujú okrem jeleňa aj orly. "Účinkujú tam aj tri orly. Vyzerá to, že je tam len jeden, ale sú v skutočnosti tri. Bola to skvelá práca, aj keď práca so zvieratami je veľmi nevyspytateľná - ten jeleň nám napríklad odišiel. Tri dni ho nechali schválne vyhladovieť, nech je pri nás, nech ho môžeme kŕmiť a on neprišiel. A človek ho nemôže len tak zavolať, že poď sem... Bol proste niekde hlboko v hore a nevedeli sme, kde, tak sme museli do rána naňho čakať, kým sa rozhodol, že oukej, už som hladný, idem sa najesť... Inak to bolo s orlami, tie boli cvičené a stále si ich sokoliari volali, ale práca s jeleňom bola skutočne nezabudnuteľná," zasmiala sa speváčka. "Aj som sa ho trochu bála, predsa len je to divoké zviera a nevedela som, čo od neho môžem čakať. Bol úplne blízko pri mne a naozaj stačil krok a jeden pohyb a mohla som mať jeho parohy niekde v pľúcach. A orly ma mohli tiež ďobnúť... Všetko však našťastie dobre dopadlo a bola to pre mňa krásna práca," dodala. Oficiálne singel s videoklipom Smatanová predstavila v piatok ráno na obrazovkách televízie Markíza a večer ho po prvý raz zahrá pred očami verejnosti v sprievode orchestra a speváckeho zboru na finále Miss Slovensko 2016. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zuzana Smatanová predstavila nový singel a videoklip

Hoftych potvrdil návrat do Trnavy - ako \'styčný dôstojník\'

Pavla Hoftycha zrejme na staronovom pôsobisku v Spartaku Trnava neminie úloha pomôcť nájsť nového hlavného trénera a ukončiť provizórium s Miroslavom Karhanom na čele realizačného tímu po odvolaní Ivana Hucka.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Český futbalový tréner Pavel Hoftych potvrdil návrat do FC Spartak Trnava, nie však na lavičku tímu najvyššej slovenskej súťaže. Majiteľ Vladimír Poór ho chce mať späť vo vrcholovom manažmente, kde už raz pracoval pred odchodom v roku 2013. "Je to pravda. Mám byť spojnicou medzi ním a trénermi, mať zodpovednosť za športovú stránku. Na inú ponuku ako od pána Poóra by som nereagoval," povedal pre denník Sport tréner českej reprezentácie do 18 rokov, s ktorou v týchto dňoch účinkuje na turnaji Slovakia Cup. Na lavičke mládežníckeho výberu by ho mal nahradiť tréner Zbrojovky Brno Václav Kotal. Zmluvu má do 30. júna 2016. Hoftych v "slovenskom Ríme" pracoval na rôznych pozíciách: najskôr ako tréner, neskôr v pozícii manažéra pre zahraničné styky a bol aj členom predstavenstva. Štyridsaťosemročný rodák z Ústí nad Labem (nar. 9. 5. 1967) po príchode v lete 2011 bol kormidelníkom Trnavy a mužstvo priviedol k výbornému druhému miestu v najvyššej domácej súťaži a k účasti v 3. predkole Európskej ligy UEFA. V nasledujúcej sezóne 2012/2013 po novembrovej prehre 0:6 v Trenčíne v 17. kole skončil na lavičke "andelov" a akceptoval návrh zostať naďalej pracovať v štruktúrach trnavského klubu v manažérskej pozícii. Práca s hráčmi mu však chýbala a v máji 2013 využil ponuku z Českých Budějovíc. Českého odborníka zrejme na staronovom pôsobisku neminie úloha pomôcť nájsť nového hlavného trénera a ukončiť provizórium s Miroslavom Karhanom na čele realizačného tímu po odvolaní Ivana Hucka. "Za to, kto by sa mal stať hlavným trénerom, by som mal byť spoluzodpovedný aj ja. Návrh na hlavného trénera preto bude vychádzať odo mňa a následne ho budeme konzultovať s majiteľom klubu," uviedol Hoftych pre štvrtkové vydanie denníka Šport. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hoftych potvrdil návrat do Trnavy - ako \'styčný dôstojník\'

Ceny ropy stúpli na tohtoročné maximá, posilnilo aj zlato

Zlato vo štvrtok zdraželo po tom, čo japonská centrálna banka ponechala monetárnu politiku bez zmeny a jen následne posilnil voči doláru.NEW YORK 29. apríla (WebNoviny.sk) - Ceny ropy vo štvrtok posilnili o 2 % a už tretí deň v rade dosahovali tohtoročné maximá. Pod rast cien sa podpísal slabý dolár, ktorý klesol na dvojtýždňové minimum, pričom prevážil správu o rekordnom minulotýždňovom náraste zásob ropy v USA na 540,6 mil. barelov. Poklesom hodnoty americkej meny sú v nej denominované komodity, teda aj ropa, lacnejšie pre držiteľov iných mien. Analytici sa podľa agentúry Reuters domnievajú, že svetový nadbytok čierneho zlata na trhu sa zmierni v druhej polovici roka. Britská ropa Brent posilnila o 96 centov na 48,14 USD za barel, pričom počas dňa dosiahla tohtoročné maximum 48,19 USD za barel. Ľahká americká ropa vzrástla o 70 centov na 46,03 USD za barel a počas obchodovania stúpla až na 46,14 USD za barel. Ceny ropy v porovnaní s koncom januára, kedy klesli na 12-ročné minimá, posilnili o takmer 80 %, kým len v apríli vzrástli o zhruba 20 %. Zlato vo štvrtok zdraželo po tom, čo japonská centrálna banka ponechala monetárnu politiku bez zmeny a jen následne posilnil voči doláru. Ceny zlata podporilo aj stredajšie rozhodnutie americkej centrálnej banky (Fed) ponechať úrokové sadzby bez zmeny spolu s náznakmi, že so sprísňovaním menovej politiky sa nebude ponáhľať. Fed však ponechal dvere otvorené pre zvýšenie sadzieb v júni. Spotová cena zlata o 18:43 GMT vzrástla o 1,6 % na 1 266,50 USD za uncu. Májové dodávky posilnili o 1,3 % na 1 265,50 USD za uncu. (1 EUR = 1,1358 USD) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Ceny ropy stúpli na tohtoročné maximá, posilnilo aj zlato

Do kancelárie Donalda Trumpa zaslali obálku s bielym práškom

V marci zaslali obálku s neškodným bielym práškom a výhražným listom do manhattanského bytu Trumpovho syna Erica.NEW YORK 29. apríla (WebNoviny.sk) - Šesť ľudí vyšetrovali privolaní zdravotníci v New Yorku po tom, ako v tamojšej kancelárii volebnej kampane amerického republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa prijali vo štvrtok obálku obsahujúcu biely prášok. Polícia neskôr oznámila, že ide o neškodnú látku. Odporúčame: Trump ovládol ďalšie primárky a pustil sa do Clintonovej Pohotovostné zložky privolali do výškovej budovy Trump Tower v Manhattane večer okolo 20.00 h miestneho času. Podľa polície pracovník Trumpovej kampane otvoril list s práškovou látkou a okamžite zavolal policajtov. Šesť ľudí následne izolovali a na mieste ich podrobili lekárskej kontrole. Išlo o piatich Trumpových zamestnancov a policajta, ktorý do budovy prišiel po telefonickom nahlásení incidentu. Podľa polície nebol prášok nebezpečný, sú však potrebné ďalšie testy na oficiálne potvrdenie, o akú látku ide. V marci zaslali obálku s neškodným bielym práškom a výhražným listom do manhattanského bytu Trumpovho syna Erica. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Do kancelárie Donalda Trumpa zaslali obálku s bielym práškom

Recept dňa

Fazuľa so zeleninou a slaninou

30 dkg fazule
5 dkg paradajkového pretlaku
zelená paprika
5 dkg masti
3 dkg slaniny
cibuľa
cesnak
hladká múka
mletá sladká paprika

Fazuľu uvarte, cibuľku pokrájajte a speňte na masti, zaprášte múkou, opražte, vmiešajte asi 3 ČL mletej papriky a zalejte vodou. Rozmiešajte, pridajte pretlak, osoľte, dolejte vývarom z fazule a za častého miešania varte asi 20 min. Potom pridajte uvarenú fazuľu, rozotrený cesnak s trochou soli a opäť priveďte k varu. Na drobno pokrájanú slaninu rozškvarte a na nej opražte na prúžky nakrájanú papriku ozdobte ňou fazuľu na tanieroch.

Dobrá rada

Ocot

Počítač a myš možno umývame octom rozriedeným s vodou. (vypnúť)Aj žaluzie. Odtok – ocot a jedlá sóda čistí a odstraňuje zápach. Lievikom nasypeme do odtoku pol šálky sódy a potom šálku octu. Keď prestane peniť, prepláchneme horúcou vodou a po 5 min. prepláchnuť studenou vodou. Ak odtok zle odteká pol šálky soli a 2 šálky vriaceho octu + potom voda. Biely vínny ocot odstraňuje plesne. Cenovky a etikety odstránime octom. Chrómové armatúry postriekame octom a vyleštíme handričkou. Aj rodinné striebro. Pozor – ocot nepoužívame na perly Škvrny z koberca – 2 lyžice soli v pol šálke bieleho octu. alebo l lyžica octu a l lyžica kukuričného škrobu. drevené obloženie – pol litra teplej vody, 4 lyžice bieleho alebo jablčného octu a 2 lyžice olivového oleja. Votrieť a preleštiť. Očistí stierače aj nálepky z auta. 3 diely octu a l diel vody natrieť na okno proti námraze. Čistí chladničku Do mikrovlnky l šálka vody a štvrť šálky octu – variť 5´. Keď vychladne, namočiť tam špongiu a umyť. Mastné škvrny na sporáku a obkladačkách umyť neriedeným octom. Potom pretrieť čistou vodou. 3 lyžice octu dať do prípravku na umývanie riadu. Do panvice dať 2 šálky octu a 10´ povariť. Nebude pripekať. Odstráni mastnotu na variči a v rúre. Očistí otvárače na konzervy a škvrny na riade – aj sklenenom. Aj termosku. Do nádoby dať 1 ½ šálky jablč. octu a niekoľko kvapiek jari dať do špajze. - Mole sa utopia. Keď sa dusí mäso do vody pridať pár lyžíc jablčného octu – nezrazí sa. Pár kvapiek dať do vody v ktorej sa varia vajcia. Krásne vlasy – 1 lyžička jablčného octu, 2 lyžice olivového oleja a 3 bielka – 30´ na hlave a potom umyť šampónom. Škvrny z ovocia zmiznú z rúk po umytí octom. Preč s lupinami – 2 šálky jablčného octu a 2 šálky studenej vody opláchnuť po šampóne. Do vane pridať 2 šálky jablkového octu – proti boľavým svalom a únave. Pôsobí proti modrinám. Ráno sa umyť pod pazuchami octom a nechať uschnúť. Lieči kurie oká a mozole. Aj plesne na nohách. (Chlieb ponoriť do octu a na nohu ako obklad. Kloktadlo – 1 pohár teplej vody, 1 lyžica jablčného octu a l lyžička soli. 3 x denne potrieť herpes bielym octom. Pleťové tonikum – ¼ šálky jablčného octu a ¼ šálky vody – na tvár a uschnúť. Neriedený jablčný ocot dať na starecké škvrny 10´ Ak nechty pred lakovaním potrieme octom, vydržia dlhšie. Potrieť včelie bodnutie. Odstráni plesne zo sprchového závesu. Ocot a jedlá sóda vyčistia vane a kachličky. Na koľajničky v sprche nalejeme trochu octu a kefkou vydrhneme. Vyčistí aj škáry medzi kachličkami a chrómové kohútiky, zrkadlá a kľučky. Sprchovú hlavicu ponoriť na 10 ´ do vody s octom. 2 šálky octu naliať do záchodu na noc. Pleseň odstránime roztokom z 3 lyžíc bieleho octu, l lyžičky bóraxu a 2 šálok horúcej vody. Nastriekať na steny, obklady a pod. Jediná šálka bieleho octu do posledného plákania: - bielizeň bude biela, ustáli farebné oblečenie, zbaví statickej el., bude mäkká a voňavá a zabije baktérie Keď farbí šatstvo namodro alebo nazeleno – pred 1. praním na 10 minút do neriedeného bieleho octu. Bieli ponožky a odstraňuje žltý nádych Pripálenú škvrnu od žehličky pretrieť octom Pokrčené oblečenie dať na vešiak a postriekať 1 diel octu a 3 diely vody. Jablčný ocot nepoužívať na pranie!!! Neriedený biely ocot odstráni škvrny po krvi, koly, farby na vlasy, kečupu a červeného vína, škvrny od potu, dezodorantu, kávy Odstraňuje pleseň Treba ním postriekať mravenisko Roztokom vody a octu utierame podlahu Odmastí radiátory, vetráky Nastriekať na staré tapety- pôjdu ľahšie dolu. Sadra pomalšie stuhne keď pridáme niekoľko kvapiek bieleho octu. Skrutky a matice – pridať trochu octu ak sú hrdzavé

Stavebník

Pavlač ako domová komunikácia

Ak chceme v súvislosti s architektúrou dnešných domov a bytov hovoriť o pavlači, musí byť táto špecifická stavba definovaná nielen svojou účelnosťou ale tiež stavebnou normou.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Sečovce-Bačkov, Dargov, Dvorianky, Hriadky, Horovce, Moravany, Malé Ozorovce, Parchovany, Trnávka, Veľké Ozorovce, Zbehňov, Zemplínska Teplica
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang